نامه ۹سازمان غیردولتی به مقامات سازمان ملل در خصوص جنایات علیه بشریت و نسل‌کشی در غزه

کد خبر : #6938
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 22 آذر 1402 13:49
تعداد بازدید کننده : 242
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
نامه ۹سازمان غیردولتی به مقامات سازمان ملل در...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سازمان دفاع از قربانیان خشونت و هشت سازمان غیردولتی از کشورهای مختلف جهان نظیر آلمان، کوبا،‌ مالزی، ونزوئلا، لبنان، عراق و ایران ‌در نامه‌های جداگانه‌ای به گزارشگر ویژه سرزمین‌های اشغالی،‌ دفتر مشاور ویژه سازمان ملل در پیشگیری از نسل‌کشی و مشاور ویژه سازمان ملل در مسئولیت حفاظت، خواستار اقدام جدی آن‌ها در جلوگیری و توقف نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت در غزه شدند.

سازمان دفاع از قربانیان خشونت و هشت سازمان غیردولتی از کشورهای مختلف جهان نظیر آلمان، کوبا،‌ مالزی، ونزوئلا، لبنان، عراق و ایران ‌در نامه‌های جداگانه‌ای به گزارشگر ویژه سرزمین‌های اشغالی،‌ دفتر مشاور ویژه سازمان ملل در پیشگیری از نسل‌کشی و مشاور ویژه سازمان ملل در مسئولیت حفاظت، خواستار اقدام جدی آن‌ها در جلوگیری و توقف نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت در غزه شدند. به گزارش روابط عمومی سازمان دفاع از قربانیان خشونت، در این نامه آمده است

•  ما به بیانیه مشترک صادر شده توسط کارشناسان سازمان ملل در 8 دسامبر توجه می‌کنیم که از جامعه بین‌المللی می‌خواهد تا از طریق مجمع عمومی سازمان ملل و شورای امنیت سازمان ملل برای آتش‌بس دائمی در غزه تلاش کند.
•  ما همچنین از تصمیم دبیر کل سازمان ملل برای استناد به ماده 99 برای جلوگیری از وقوع فاجعه بیشتر در غزه استقبال می‌کنیم.
•  ما از تصمیم ایالات‌متحده برای وتوی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد که با هدف برقراری آتش‌بس در غزه، جلوگیری از ادامه نسل‌کشی، جنایات جنگی و جنایات علیه بشریت در غزه رخ می‌دهد، به شدت نگران هستیم. ما بر این باوریم که جلوگیری از اجرای مسئولیت جامعه بین‌المللی در جلوگیری از وقوع نسل‌کشی در غزه می‌تواند به عنوان همدستی در جنایت نسل‌کشی تلقی شود.
ما نگران هستیم:
• جنایات بی‌سابقه اسرائیل در غزه در یک هفته گذشته. ما از نرخ فزاینده مرگ‌ومیر به 2000 نفر در 7 روز نگران هستیم، که باعث می‌شود مجموع تلفات غیرنظامیان از 17000 نفر فراتر رود، و کودکان و زنان 70 درصد از جان‌باختگان بی‌گناه را تشکیل می‌دهند. این در حالی است که تعداد غیرنظامیان مجروح به بیش از 42000 نفر می‌رسد.
• هدف قرار دادن عمدی مکان‌هایی که قبلاً "امن" اعلام شده بودند، که به نظر می‌رسد قصد قدرت اشغالگر را برای از بین بردن زندگی غیرنظامیان در محاصره ثابت می‌کند.
• درحالی‌که اسرائیل اکثریت جمعیت غزه را مجبور به فرار به جنوب کرد و آن‌ها را از دسترسی به تمام اقلام بشردوستانه محروم کرد، اکنون بمباران‌ها به طور فزاینده‌ای جنوب را هدف قرار داده است.
• تشدید حملات به مدارس تحت اداره UNRWA که به آوارگان شمال غزه پناه داده‌اند به عنوان یک جنایت بین‌المللی تلقی می‌شود.
• انبوهی از اظهارات مقامات اسرائیلی که قصد آن‌ها را برای نسل‌کشی مردم فلسطین ثابت می‌کند.
• سیاست‌های 75 ساله اسرائیل که فلسطینی‌ها را از سرزمینشان پاک‌سازی کرده و شهرک‌های اسرائیلی را جایگزین این سرزمین کرده است.
• ما با تکرار درخواست‌های دبیر کل سازمان ملل متحد و کارشناسان سازمان ملل، ما خواستار آتش‌بس فوری و دائمی در غزه هستیم.
• ما با تأکید بر صدای کارشناسان سازمان ملل، جابجایی اجباری 85 درصد از جمعیت غزه به مناطق جنوبی را "جنایت علیه بشریت" می‌دانیم.
• ما حملات غیرانسانی، غیرقانونی، بی‌رویه، نامتناسب و عمدی اسرائیل علیه بیمارستان‌ها، مدارس، کمپ‌های پناهندگان، ساختمان‌های مسکونی، بازارها و مراکز مذهبی را که غیرنظامیان آواره در آن زندگی می‌کنند، محکوم می‌کنیم.
• ما مجازات دسته‌جمعی غزه تحت محاصره را از طریق جلوگیری از ارسال کمک‌های بشردوستانه از جمله غذا، دارو، آب و سوخت محکوم می‌کنیم.
• ما تمامی جنایاتی را که در 75 سال گذشته توسط رژیم صهیونیستی آپارتاید در سرزمین‌های اشغالی انجام‌شده و ریشه‌های اصلی جنایات کنونی را تشکیل می‌دهد، محکوم می‌کنیم و از شکست قوانین بین‌المللی در حمایت از تداوم جنایات بین‌المللی اسرائیل در دهه‌های گذشته بسیار متأسفیم. ما معتقدیم بن‌بستی که جامعه جهانی در پیشگیری از جنایات بین‌المللی اسرائیل در غزه با آن مواجه است، ناکارآمدی نهادهای بین‌المللی را ثابت می‌کند که قرار است از خونریزی‌های گسترده در جهان جلوگیری کنند.
• ما از جناب‌عالی می‌خواهیم با کشورهای عضو سازمان ملل برای تشکیل جلسه ویژه شورای حقوق بشر برای بحث در مورد راه‌های توقف کشتارجمعی در غزه مذاکره کنید.
• همچنین از شما می‌خواهیم به تشویق همتایان اقتصادی اسرائیل از جمله کشورهای اتحادیه اروپا به تعهد به "مسئولیت حفاظت" خود و فشار برای آتش‌بس در منطقه به‌منظور جلوگیری از ادامه جنایات نسل‌کشی، جنایات جنگی و جنایات علیه بشریت در غزه اقدام نمایید.

 

                                                                                                  غزه                                                                                                                                                                     

“ نامه ۹سازمان غیردولتی به مقامات سازمان ملل در خصوص جنایات علیه بشریت و نسل‌کشی در غزه ”