گزارشی از عفو بین‌الملل در فقدان حق آزادی بیان و اجتماعات مسالمت‌آمیز در امارات

کد بلاگ : #6936
تاریخ انتشار : یکشنبه, 12 آذر 1402 0:00
تعداد بازدید کننده : 57
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
گزارشی از عفو بین‌الملل در فقدان حق آزادی بیان...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سازمان عفو بین‌الملل نسبت به تعهد امارات در خصوص تغییرات آب و هوایی ابراز نگرانی کرده و برای اطمینان از اینکه یک تعهد توخالی نیست، خواهان انتشار فوری توافق بین امارات و سازمان ملل در بیست و هشتمین کنفرانس تغییرات آب و هوایی شده است.

سازمان عفو بین‌الملل در تاریخ 19 اکتبر 2023 گزارشی در راستای حق آزادی بیان و اجتماعات مسالمت‌آمیز قبل از برگزاری بیست و هشتمین کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد در تاریخ 30 نوامبر تا 12 دسامبر 2023 در امارات متحده عربی منتشر کرد. بر اساس این گزارش فراهم کردن فضا برای فعالان محیط‌زیست به منظور تجمع مسالمت‌آمیز و شنیدن صدای آنها نشان‌دهنده این واقعیت است که امارات متحده عربی محدودیت‌های بی‌اندازه‌ای برای آزادی بیان و تجمعات مسالمت‌آمیز اعمال می‌کند. در امارات متحده عربی، هرگونه مخالفت مسالمت‌آمیزی از طریق بیان عقیده، انجمن و یا تجمع مسالمت‌آمیز، به شدت محدود یا جرم محسوب می‌شود. مجامع عمومی نیاز به تأیید دولت دارند و ده‌ها تن از منتقدان دولت در زندان هستند. به همین علت سازمان عفو بین‌الملل از امارات متحده عربی می‌خواهد که این محدودیت‌ها را برای همیشه حذف و اطمینان حاصل کند که همه شرکت‌کنندگان از جمله اماراتی‌ها و شرکت‌کنندگان بین‌المللی هیچ‌گونه محدودیتی برای اعتراض و انتقاد ندارند.
سازمان عفو بین‌الملل همچنین نسبت به تعهد امارات در خصوص تغییرات آب و هوایی ابراز نگرانی می‌کند و برای اطمینان از اینکه یک تعهد توخالی نیست، خواهان انتشار فوری توافق بین امارات و سازمان ملل در بیست و هشتمین کنفرانس تغییرات آب و هوایی است. این سازمان استدلال می‌کند که قوانین ملی محدودکننده، خارج از محل برگزاری سازمان ملل می‌تواند ایمنی افرادی را که نظرات خود را در مورد تغییرات آب و هوایی و دولت امارات ابراز می‌کنند، به خطر بیندازد. در نهایت سازمان عفو بین‌الملل نتیجه‌گیری می‌کند که بدون تضمین آزادی بیان و اجتماعات مسالمت‌آمیز، بیست و هشتمین کنفرانس تغییرات آب و هوایی نمی‌تواند به اقدامات لازم برای مبارزه با بحران آب‌وهوایی دست یابد. دولت امارات باید بسیاری از محدودیت‌هایی را که بر حقوق بشر اعمال می‌کند، برای همیشه از بین ببرد و تخلفات قبلی را جبران کند.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

https://www.amnesty.org/en/latest/news/2023/10/world-leaders-must-urge-uae-to-release-ahmed-mansoor-ahead-of-cop28-climate-conference/

“ گزارشی از عفو بین‌الملل در فقدان حق آزادی بیان و اجتماعات مسالمت‌آمیز در امارات ”