نامه سازمان به کمیسیون مستقل تحقیق سرزمین‌های اشغالی پیرامون وقایع اخیر در غزه

کد خبر : #6755
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 2 شهریور 1401 12:34
تعداد بازدید کننده : 408
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
نامه سازمان به کمیسیون مستقل تحقیق سرزمین‌های...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
اقدام اسرائیل برای هدف قرار دادن ساختمان‌های مسکونی در طول تهاجم، زنان و کودکان را نسبت به درگیری‌های مسلحانه در برابر مرگ و جراحت آسیب پذیرتر کرده است.

اعضای محترم کمیسیون تحقیق
همانگونه که می‌دانید در جریان درگیری‌ سه روزه بین اسرائیل و جهاد اسلامی فلسطین که از 5 اوت 2022، آغاز شد، تعداد 48 فلسطینی کشته و 360 نفر مجروح شدند. از این تعداد 19 کودک و 4 نفر زن بوده‌اند.از بین زخمی‌شدگان هم 151 نفر غیرنظامی شامل 58 زن و 19 سالمند بوده‌اند.
بر اساس این آمار، در این درگیری تعداد کودکان قربانی، بسیار چشم‌گیر است. اقدام اسرائیل برای هدف قرار دادن ساختمان‌های مسکونی در طول تهاجم، زنان و کودکان را نسبت به درگیری‌های مسلحانه در برابر مرگ و جراحت آسیب پذیرتر کرده است.
سازمان دفاع از قربانیان خشونت این اقدام ظالمانه اسرائیل علیه مردم غزه را محکوم می‌کند و از کمیسیون مستقل تحقیق در سرزمین‌های اشغالی درخواست می‌کند در راستای ماموریت خود به بررسی این اقدام اسرائیل برآمده و علل ریشه‌ای این تهاجم‌ها و نقض‌های مکرر اسرائیل علیه حقوق بشر بین‌المللی و حقوق بشردوستانه، و در کنار آن، ایجاد تنش‌های مکرر، اعمال تبعیض و سرکوب سیستماتیک فلسطینیان بر اساس هویت ملی، قومی، نژادی یا مذهبی را در سرزمین‌های اشغالی بررسی کند.
در هفتاد سال گذشته، مجمع عمومی، شورای امنیت، کمیسیون سابق حقوق بشر و شورای حقوق بشر در مجموع صدها قطعنامه علیه رفتار اسرائیل و اشغال‌گری آن در سرزمین‌های فلسطین تصویب کرده که بنابر گزارشات دبیرکل سازمان ملل و نمایندگان وی تا کنون اسراییل کمترین توجهی به آن‌ها نداشته و به توصیه‌های صادر شده نیز عمل نکرده است. به اعتقاد ما مصونیت از مجازات و عدم پاسخگویی عاملان، چرخه خشونت و تخلفات را تکرار می‌کند.
ما از کمیسیون مستقل تحقیق درخواست می‌کنیم در گزارش آتی خود موضوع مصونیت بیش از هفت دهه‌ای اسرائیل را به صورت جدی منعکس کند و با همکاری جوامع دانشگاهی و حقوقی راهی پیشنهاد دهند تا اسرائیل برای این حجم از بی‌اعتنایی و انجام اقدامات ناقض حقوق بشری خود ناچار به پاسخگویی گردد.

“ نامه سازمان به کمیسیون مستقل تحقیق سرزمین‌های اشغالی پیرامون وقایع اخیر در غزه ”