خشونت خانگی در انگلیس ۱۵ برابر تروریسم قربانی می‌گیرد

کد خبر : #5697
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 11 دی 1398 8:28
تعداد بازدید کننده : 757
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
خشونت خانگی در انگلیس ۱۵ برابر تروریسم قربانی...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
یک روزنامه انگلیسی اعلام کرد خشونت های خانگی در این کشور 15 برابر بیشتر از تروریسم قربانی می گیرد. سالانه 400 نفر از قربانیان خشونت های خانگی خودکشی می کنند.

به گزارش گاردین، فعالان مدنی که خواستار افزایش بودجه برای مقابله با خشونت های خانگی انگلیس هستند, گفتند این خشونت ها در انگلیس 15 برابر بیشتر از تروریسم قربانی می گیرد. این فعالان خواستار آن شدند تا دولت بودجه مقابله با خشونت های خانگی انگلیس را در حوزه دیگری هزینه نکند. آمارهای رسمی نشان می دهد که طی سالهای 2000 تا 2018, یک هزار و 870 مورد خشونت منجر به قتل خانگی در انگلیس و ولز روی داده است، این در حالیست که در زمان مشابه 126 نفر در ارتباط با تروریسم کشته شده اند. اکثریت افرادی که در خشونت های خانگی به قتل رسیدند را زنان تشکیل می دهند. علاوه بر این، فعالان می گویند سالانه 400 نفر از قربانیان خشونت های خانگی خودکشی می کنند. "لیز سویل رابرتس" Liz Saville Roberts سخنگوی حزب "پلاید کامری" در امور خانواده گفت:" اکنون هزینه پیشگیری و شناسایی خشونت های خانگی حتما باید به صورت کلان افزایش یابد. این موضوعی تکان دهنده و یک نوع بی آبرویی است که از سال 2000 بیش از 6000 نفر که اکثرشان را زنان تشکیل می دهند، یا به قتل رسیده اند و یا پس از آنکه مورد خشونت خانگی قرار گرفته اند، خودکشی کرده اند."
ماموران پلیس، این موضوع را که چه میزانی برای جلوگیری از خشونت های خانگی هزینه می کنند، فاش نمی کنند. اما فعالان می گویند که میزان آن طی سالهای اخیر کاهش یافته است. سازمان های اطلاعاتی و امنیتی که مسئولیت مقابله با تروریسم را در انگلیس به عهده دارند, سالانه 2.6 میلیارد پوند بودجه دارند. "لیز سویل رابرتس" گفت:" هزینه هایی که برای مقابله با تروریسم در نظر گرفته شده است در حوزه دیگری هزینه نمی شود در حالی که پولی که برای خدمات حمایتی از زنان و برای اقدامات پلیس در این خصوص در نظر گرفته شده است، کاهش یافته است." سخنگوی حزب "پلاید کامری" در امور خانواده افزود:" افراد 15 برابر بیشتر از تروریسم توسط شرکای زندگی شان به قتل می رسند. اینکه منابع مالی برای مقابله با تروریسم کاهش نیافته است، اقدام صحیحی است اما بودجه مقابله با خشونت های خانگی باید افزایش یابد و دولت بعدی باید به مانند یک موضوع اولویت دار از آن حفاظت کند. این درخواست با افزایش میزان نگرانی ها از افزایش میزان خشونت های خانگی انجام شد . درخواست ها برای خدمات حمایتی از زنانی که مورد سوء استفاده قرار می گیرند در 10 سال منتهی به سال 2017 در حالی 83 درصد افزایش یافت که منابع مالی آن 50 درصد کاهش یافت. بر اساس ارزیابی های دولت، خشونت های خانگی برای انگلیس سالانه 66 میلیارد پوند هزینه در بر دارد.
به صورت میانگین پلیس هر 30 ثانیه یک تماس تلفن اضطراری در ارتباط با خشونت خانگی دریافت می کند. بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی دفتر امور پلیسی و جنایی شهرداری، طی سالهای 2011 تا 2018 عاملان خشونت های خانگی در لندن 63 درصد افزایش یافته اند. در زمان مشابه محاکمه هایی که در این رابطه صورت گرفته است کاهش یافته است. پرونده های مربوط به خشونت های خانگی که برای رسیدگی به دادستان ها ارجاع داده شده است، 11 درصد طی سال گذشته کاهش یافته است، این در حالیست که تعداد جرایم ثبت شده توسط پلیس افزایش یافته است. فعالان می گویند که هزاران نفر از مظنونان به ارتکاب خشونت های خانگی همچنان آزاد هستند. "هری فلچر" Harry Fletcher سخنگوی کمپین حقوق قربانیان گفت:" از سال 2010 منابع مالی پلیس و خدمات حمایتی از قربانیان خشونت های خانگی به شدت کاهش یافته است."
سخنگوی کمپین حقوق قربانیان افزود:" طی 18 سال گذشته 126 نفر بر اثر ترور در انگلیس و ولز کشته شده اند، در حالی که (در زمان مشابه) بیش از یک هزار و 800 نفر که اکثریت شان را زنان تشکیل می دهند توسط شرکای زندگی شان کشته شده اند. "هری فلچر" گفت:" این موضوع که دولت پیشگیری و تحقیقات درباره خشونت های خانگی را در اولویت قرار دهد، بسیار مهم است. از بودجه آن نیز باید حفاظت شود و تنها باید در همین حوزه از آن استفاده گردد." سخنگوی کارزار حقوق قربانیان افزود:" دولت باید منابع را به یافتن و محاکمه هزاران مظنونی که مرتکب خشونت های خانگی شده اند، اختصاص دهد که با وجودی که در فهرست افراد تحت تعقیب پلیس قرار دارند، آزاد هستند."

“ خشونت خانگی در انگلیس ۱۵ برابر تروریسم قربانی می‌گیرد ”