چطور تحریم‌های آمریکا مردم بی‌گناه را در ایران می‌کشد

کد خبر : #5670
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 20 آذر 1398 14:17
تعداد بازدید کننده : 828
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
چطور تحریم‌های آمریکا مردم بی‌گناه را در ایران...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
گزارشگر ویژه تحریم‌ها: واردات کالاهای بشردوستانه برای ایران غیرممکن شده و منجر به مرگ‌های خاموش در بیمارستان‌ها شده است.

اوایل ماه نوامبر، گزارشی به قلم ویجای پرشاد، مدیر مجله‌ای کوبایی برای تحقیقات اجتماعی، در مورد اثر تحریم‌های امریکا بر ایران منتشر شده است که معتقد است تحریم‌های ایالات متحده به طور جدی در حال نابودی زیرساخت‌های بهداشتی ایران است و منجر به مرگ و رنج فوری مردم شده است. نکات مهم این گزارش عبارتند از:
1- گزارش دیده‌بان حقوق بشر در مورد اثر تحریم ها بر ایران اولین سند در این باره نیست. در سال 2013، و در زمان ریاست‌جمهوری اوباما نیز سیامک نمازی گزارشی دست اول به مرکز ویلسون نوشت و اشاره کرد که «تحریم‌ها در فراهم آوری داروها و تجهیزات پزشکی وقفه ایجاد کرده اند و تهیه و خرید داروهای حیاتی و مواد خام آنها از امریکا و اروپا بسیار مشکل است.»
همچنین ژورنال دارویی لَنسِت نیز مطالعات مهمی را در مورد وضعیت بهداشت و سلامت در ایران در اثر تحریم‌ها انجام داده است.
2- ایالات متحده هر مکانیزم ممکنی را برای تحت فشار قرار دادن ایران امتحان کرده است. شواهد و مدارک غیرقابل انکار است. گزارشگر ویژه تحریم‌ها گفته است که واردات کالاهای بشردوستانه برای ایران غیرممکن شده و منجر به مرگ‌های خاموش در بیمارستان‌ها شده و این امر از دید رسانه‌های بین‌المللی نیز مغفول مانده است.
3- ایالات متحده با هر کشوری که بخواهد تجارت می کند اما به خاطر تسلطی که بر سیستم اقتصادی دارد با تحریم‌ سایر کشورها را از تصمیم گیری برای تجارت و اقتصاد خود بازمیدارد و از این طریق است که توانسته راه‌های واردات غذا و دارو را نیز ببندد و حقوق بشر ایرانیان را تحت تاثیر قرار دهد. ایالات متحده نه صرفا قصد لطمه به حکومت ایران را دارد بلکه مردم ایران را هدف گرفته است.

 

برای مطالعه متن کامل این گزارش به لینک زیر مراجعه نمایید.

http://www.odvv.org/blog-2877-How-U-S-Sanctions-on-Iran-Are-Killing-Innocent-People

 

منبع: گروه مطالعات حقوق بشر سازمان دفاع از قربانیان خشونت

 

“ چطور تحریم‌های آمریکا مردم بی‌گناه را در ایران می‌کشد ”