۸۸.۵ درصد زنان قربانی همسرآزاری، خانه دار هستند

کد خبر : #5644
تاریخ انتشار : سه شنبه, 5 آذر 1398 14:34
تعداد بازدید کننده : 794
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
۸۸.۵ درصد زنان قربانی همسرآزاری، خانه دار هستند
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
طبقه بندی زنان قربانیِ همسرآزاری بر اساس شغل نشان می دهد که ۱۱.۵ درصد آنان شاغل و ۸۸.۵ درصد آنان خانه دار و بیکار هستند.

رضا جعفری رییس اورژانس اجتماعی گفت: دلیل عمده همسرآزاری از سوی مردان، اعتیاد آنان است؛ عدم تسلط به مهارت های زناشویی، بیماری های جسمی و روانی و بیکاری به ترتیب دیگر دلایل همسرآزاری به شمار می روند. وی اضافه کرد: طبقه بندی آزارها بر اساس نوع آن به ترتیب جسمی، عاطفی، روانی، غفلت و بی توجهی و سپس آزار جنسی است. رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: رتبه اول زنان قربانی خشونت بر اساس تحصیلات برای زنان با تحصیلات ابتدایی است. جعفری بدون اشاره به آمار تماس های گرفته شده برای همسرآزاری با خط ۱۲۳ اورژانس اجتماعی، اظهار داشت: ۹۷.۷ درصد قربانیان همسرآزاری، زنان و ۲.۳ درصد قربانیان را مردان تشکیل می دهند. وی خاطرنشان کرد: قربانیان همسرآزاری بر اساس مدت زمان زندگی مشترک، ۳.۵ درصد آنها زیر یک سال، ۱۳ درصد یک تا سه سال، ۱۵.۵ درصد بین سه تا پنج سال و ۶۸ درصد بالای پنج سال از زندگی مشترک آنها می گذشت.

رئیس اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی کشور یادآور شد: اولین گروه سنی زنان قربانی خشونت، ۳۰ تا ۳۴ سال، بعد از آن ۳۵ تا ۳۹ سال و سپس ۲۵ تا ۲۹ سال داشتند؛ بیشترین فراوانی همسرآزاری در گروه سنی ۲۵ تا ۳۹ سال مشاهده شده است. جعفری گفت: با افزایش سن زنان، خشونت در مورد آنها کم می شود؛ به طوری که همسرآزاری در مورد زنان بالای ۵۰ سال حدود چهار درصد است؛ همچنین همسرآزاری در زنان زیر ۱۸ سال نیز تقریبا چهار درصد است. وی در ادامه به آمار مربوط به مرتکبان همسرآزاری اشاره کرد و افزود: بیشترین فراوانی در سن مرتکبان همسرآزاری (مردان) بین ۲۵ تا ۴۹ سال است؛ تحصیلات آزاردهندگان بیشتر در مقطع زیردیپلم بوده است؛ ۱۲ درصد مرتکبان همسرآزاری بیسواد بودند و ۲۵ درصد تحصیلات ابتدایی، ۲۴ درصد تحصیلات راهنمایی، ۱۱ درصد تحصیلات دبیرستان و ۱۸.۵ درصد تحصیلات در مقطع دیپلم داشته اند. جعفری تصریح کرد: آمار مرتکبان همسرآزاری در مقطع دانشگاهی به حدود هشت درصد می رسد.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

“ ۸۸.۵ درصد زنان قربانی همسرآزاری، خانه دار هستند ”