نمایشگاه تسلیحاتی لندن و مدعوینی از دولت‌های حاضر در فهرست حقوق بشر انگلستان!

کد بلاگ : #6384
تاریخ انتشار : دوشنبه, 12 مهر 1400 12:51
تعداد بازدید کننده : 197
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
نمایشگاه تسلیحاتی لندن و مدعوینی از دولت‌های...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
می‌توان دعوت از 6 کشور « برخوردار از اولویت‌های حقوق بشری» از جمله عربستان را عدم جدیت بریتانیا در رابطه با نظارت بر صادرات تسلیحات، صلح جهانی، حقوق بشر یا حاکمیت خوب قلمداد کرد.

روزنامه گاردین، در روز دوشنبه ۲۲ شهریورماه ۱۴۰۰، گزارشی در خصوص قرار داشتن ۶ کشور دعوت شده به نمایشگاه تسلیحاتی در فهرست حقوق بشر وزارت خارجه بریتانیا منتشر کرده است. این گزارش، به اقدام دولت بریتانیا در خصوص دعوت از ۶ کشور« برخوردار از اولویت‌های حقوق بشری» از سوی وزارت خارجه این کشور، جهت ارسال هیأتی از نمایندگان به بزرگترین نمایشگاه تسلیحاتی اروپا که از روز سه‌شنبه ۲۳ شهریورماه در لندن برگزار شده، اشاره کرده است. مطابق این گزارش، نام عربستان سعودی که بریتانیا مجوز ۲۰ میلیارد پوند فروش تسلیحات را به آن صادر کرده است- تسلیحاتی که احتمالاً در جنگ هفت ساله یمن به کار گرفته شده و از نگاه سازمان ملل بزرگترین بحران بشری جهان را رقم زده است- میان لیست مدعوین قرار دارد. همچنین این گزارش به ذکر اسامی سایر کشورهای دعوت شده از سوی وزارت تجارت بین‌المللی به نمایشگاه دو سالانه بین‌المللی تجهیزات دفاعی و امنیتی لندن، از جمله بحرین، بنگلادش، کلمبیا، مصر و عراق پرداخته که از این کشورها نیز در فهرست کشورهای برخوردار از دغدغه‌های حقوق بشری وزارت خارجه بریتانیا نام برده شده‌ است. در این گزارش به اظهارات ساموئل پرلو - فریمن ، مسئول هماهنگی پژوهش‌های کارزار مبارزه با تجارت تسلیحاتی ، که حضور این ۶ کشور را نشانه‌ای از عدم جدیت بریتانیا در رابطه با نظارت بر صادرات تسلیحات، صلح جهانی، حقوق بشر یا حاکمیت خوب قلمداد می‌کند، اشاره شده است.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

https://www.theguardian.com/politics/2021/sep/13/six-countries-invited-to-arms-fair-are-on-foreign-office-human-rights-list

“ نمایشگاه تسلیحاتی لندن و مدعوینی از دولت‌های حاضر در فهرست حقوق بشر انگلستان! ”