به نتیجه نرسیدن ۹۰ درصد از شکایات مربوط به نژادپرستی در بریتانیا

کد بلاگ : #5961
تاریخ انتشار : شنبه, 1 شهریور 1399 17:11
تعداد بازدید کننده : 316
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
به نتیجه نرسیدن ۹۰ درصد از شکایات مربوط به...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
آمارها نشان می‌دهد که سیاه‌پوستان در حالی چهار برابر بیشتر از سفیدپوستان در ایست‌های بازرسی پلیس متوقف می‌شوند که در ۸۰ درصد از موارد عمل خلافی به وقوع نپیوسته و منجر به اتخاذ اقدامی در این رابطه نمی‌شود.

روزنامه تایمز، در مردادماه ۱۳۹۹، گزارشی را در خصوص به نتیجه نرسیدن ۹۰ درصد از شکایات مربوط به وجود نژادپرستی در پلیس متروپلیتن، بزرگ‌ترین نیروی پلیس بریتانیا منتشر کرده است. بر اساس انتشار تازه‌ترین داده‌های آماریِ گردآوری شده از سوی روزنامه تایمز، در سال گذشته میلادی تعداد شکایت‌ها از پلیس لندن به ۶۱۱ فقره رسیده است که این میزان در قیاس با ۵ سال پیش، تقریبا دو برابر افزایش داشته است. اما گفته می‌شود که بیشتر شکایت‌ها راه به‌جایی نبرده است. همچنین براساس آمارهای جمع‌آوری شده، در پنج سال گذشته ۲ هزار و ۸۲۵ فقره شکایت از سوی یک هزار و ۶۵۹ نفر علیه پلیس ثبت شده است. از این میزان ۲ هزار و ۲۵۱ فقره شکایت به جایی نرسیده و تنها ۶۸ فقره شکایت به اقدام مدیریتی (مانند تذکر) منجر شده است.
در ادامه گزارش منتشر شده از سوی روزنامه تایمز این‌گونه آمده است که آمارها نشان می‌دهد که شاکیان از پلیس در پنج سال گذشته رو به افزایش بوده است. این بدین معناست که افراد بیشتری از عملکرد پلیس در قیاس ب نسبت شکایت‌ها ابراز نارضایتی کرده‌اند. بنا به گفته تایمز، در ۶ ماه نخست امسال ۱۸۵ نفر از پلیس رسما شکایت کرده‌اند که اگر این روند ادامه یابد شمار شکایت‌ها به ۸ درصد بیشتر از سال گذشته تجاوز می‌کند. گفتنی است که این میزان همچنین از کل ۱۷۱ شکایت‌ ثبت شده علیه پلیس لندن در سال ۲۰۱۵میلادی بیشتر است. به طور کلی نگرانی‌ها از تبعیض سیستمی در نهادهای اجرای قانون در بریتانیا رو به افزایش است. همچنین فعالان حقوق بشری پلیس را به اعمال نژادپرپستی سازمان یافته متهم می‌کنند. آمارها در این رابطه نشان می‌دهد که سیاه‌پوستان در حالی چهار برابر بیشتر از سفیدپوستان در ایست‌های بازرسی پلیس متوقف می‌شوند که در ۸۰ درصد از موارد عمل خلافی به وقوع نپیوسته و منجر به اتخاذ اقدامی در این رابطه نمی‌شود.

 

تیم پژوهشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت

https://www.thetimes.co.uk/article/90-of-racism-complaints-against-met-get-nowhere-hzh8ks9xw

“ به نتیجه نرسیدن ۹۰ درصد از شکایات مربوط به نژادپرستی در بریتانیا ”