بیانیه سازمان دفاع از قربانیان خشونت به مناسبت روز جهانی حقوق بشر

: #4930
تاریخ انتشار : دوشنبه, 19 آذر 1397 12:51
تعداد بازدید کننده : 448
ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
بیانیه سازمان دفاع از قربانیان خشونت به مناسبت...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
مجمع عمومی سازمان ملل متحد 70 سال پیش در چنین روزی، اعلامیه جهانی حقوق بشر را با هدف برقراری و تضمین حقوق و آزادی‌های برابر برای همه مردم تصویب نمود.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد 70 سال پیش در چنین روزی، اعلامیه جهانی حقوق بشر را با هدف برقراری و تضمین حقوق و آزادی‌های برابر برای همه مردم تصویب نمود. مقدمه این اعلامیه، پایه اصلی حقوق بشر را بر کرامت، آزادی، برابری، عدالت و صلح بنا نهاده است.
می‌دانیم که جهان امروز، جهان درگیر منافع و مطامعی است که وضعیت‌های غیرانسانی اعم از بحرین، یمن، سوریه، سودان، میانمار، فلسطین و ..... را رقم زده است؛ در حالی‌که دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی مسئول در حوزه حقوق بشر یا سکوت اختیار کرده‌اند، یا اقدامات شایسته‌ای صورت نمی‌دهند و یا اقداماتشان فاقد ضمانت اجرایی است.
ما معتقدیم قدرتهای بزرگ با اقداماتی نظیر تحریم‌های غیرانسانی علیه انسان‌ها، حمایت از تروریسم به بهانه نابودی تروریسم، نابودی محیط زیست بشر با توجیه اقدامات توسعه‌ای، مداخله و نقض حقوق بشر به بهانه برقراری دموکراسی، اقدامات یکجانبه و خروج از نهادهای بین¬المللی و ... در صدد بی‌اعتبار ساختن اسناد و نهادهای بین‌المللی هستند که تنها مرجع التیام قربانیان این اقدامات باقی مانده‌اند.
سازمان دفاع از قربانیان خشونت در این روز مهم، ضمن یادآوری ضرورت پای‌بندی به اعلامیه جهانی حقوق بشر و لزوم تلاش برای حفظ کرامت انسانها به صورت برابر و بدون تبعیض در سراسر جهان، امیدوار است جهان متحد در برابر اقدامات بی‌اعتبار کننده این قبیل اسناد و آراء بین‌المللی ایستادگی نموده و کشورهای ناقض و اقدامات نقض کننده حقوق بشر را طرد نموده، صلح و برابری را پایدار نمایند.

“ بیانیه سازمان دفاع از قربانیان خشونت به مناسبت روز جهانی حقوق بشر ”