بیانیه سازمان دفاع از قربانیان خشونت در محکومیت کشتار مسلمانان میانمار

: #241
تاریخ انتشار : شنبه, 22 فروردین 1394 17:22
تعداد بازدید کننده : 824
ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
بیانیه سازمان دفاع از قربانیان خشونت در محکومیت...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
کشتار مسلمانان میانمار ازجانب بودائیان در مقابل چشم‌های مجامع بین‌المللی ...

کشتار مسلمانان میانمار ازجانب بودائیان در مقابل چشم‌های مجامع بین‌المللی و سازمان‌های جهانی متولی حقوق بشر رخ می دهد . کشتاری که مصداق بارز نسل کشی و نقض شدید حقوق بشر به شمار می آید.
برخی از آمارهای غیررسمی حکایت از آن دارد که بیش از50 هزار مسلمان میانماری در یک سال گذشته ازجانب بودائیان افراطی قتل‌عام شده‌اند .سازمان دفاع از قربانیان خشونت به عنوان یک سازمان غیردولتی حقوق بشری که دارای مقام مشورتی با شورای اقتصادی اجتماعی سازمان ملل متحد می باشد، حمله و کشتار وحشیانه مسلمانان را در میانمار محکوم می کند . مسلمانانی که حتی از جانب دولت میانمار به رسمیت شناخته نشده، اتباع خارجی قلمداد می‌شوند و از حقوق اولیه خود مانند حضور در مراسمات مذهبی و بهره مندی از اماکن عمومی محروم‌اند و سالیان درازی است که تحت آزار بوداییان تندرو در کشور خود هستند . هم‌اکنون صدها مسلمان در زندان‌های میانمار تحت بازداشت هستند و مورد شکنجه قرار می گیرند. حملات علیه اقلیت مسلمان ،کشتار و آواره کردن آنان یا به تنهایی توسط نیروهای امنیتی میانمار صورت گرفته و یا با مشارکت گروه‌های بودایی افراطی که اقدامات این گروه‌ها با چشم‌پوشی کامل مقامات میانمار انجام شده است.
همچنین تعداد نامشخصی از مسلمانان در میانمار در حملات جدید نیروهای امنیتی و گروه‌های بودایی به ایالت راخین میانمار مورد شکنجه، قتل و آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند.
هرچند رسانه‌ها و خبرگزاری‌های مستقل و آزاد در این موضوع واکنش نشان داده‌اند اما ضرورت واکنش نهاد های بین المللی حقوق بشری و نهاد های مسوول می تواند در جلوگیری از ادامه این روند غیر انسانی موثر واقع شود.
سازمان دفاع از قربانیان خشونت ضمن محکومیت این کشتار غیر انسانی آن را جنایت علیه بشریت می داند و از سازمان ها ی حقوق بشری و مجامع بین المللی می خواهد جهت پایان دادن به آن باید با یکدیگر متحد شوند.

“ بیانیه سازمان دفاع از قربانیان خشونت در محکومیت کشتار مسلمانان میانمار ”