بیانیه سازمان دفاع از قربانیان خشونت در محکومیت اقدامات تروریستی در فرانسه

: #1530
تاریخ انتشار : یکشنبه, 24 آبان 1394 9:17
تعداد بازدید کننده : 811
ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
بیانیه سازمان دفاع از قربانیان خشونت در محکومیت...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
عملیات تروریستی صورت گرفته در فرانسه که منجر به کشته و زخمی شدن صدها تن از شهروندان این کشور گردید بار دیگر ضرورت مبارزه همه جانبه با افراط گرایی و خشونت طلبی را آشکار نمود و نشان داد که تروریستها برای اقدامات ضدانسانی خود هیچ حد و مرزی را قائل نمی شوند.

 بدیهی است اینگونه اقدامات تروریستی و خشونت آمیز، تنفر ملتها و کشورهای جهان را از پدیده شوم تروریسم، خشونت، افراط و عاملان آن دو چندان خواهد کرد و انزوا و انزجار از گروه های افراطی و تروریستی و حامیان آنها را در میان مردمان جهان تشدید خواهد نمود.

اقدامات تروریستی صورت گرفته اخیر در مناطق مختلف جهان از جمله فرانسه، لبنان، سوریه، عراق و افغانستان، توسط گروههای افراطی و تندرو نظیر داعش و دیگر تشکلهای تکفیری صورت می گیرد که با نامهای متنوع مبتنی بر جهل و تعصب وفهم نادرست از دین شکل گرفته وسالهاست در کشورهای مختلف نقش تخریبی و ویرانگر ایفا می کنند و در مناطق فعالیت خود به نیابت از سفارش دهندگان دولتی وغیر دولتی، این آمادگی را دارند تا امنیت وآسایش مردم را بر هم زده وتروریسم را ترویج دهند. با عنایت به شناسائی این پدیده شوم فکری وعملی وسوابق جنایات مکرر آنها، لازم است در مجمع عمومی سازمان ملل وشورای امنیت و نهادهای منطقه ای از جمله سازمان همکاری اسلامی تدابیر جدی برای مقابله با این گونه افراطی گری ها ونقش آنها در تهدید علیه صلح وامنیت جهانی اتخاذ گردد تا در سطح بین المللی اجرای برنامه های متنوع آموزشی، ترویجی، روشنگری، نظارتی، امنیتی وانتظامی و قضائی برای محو ریشه های این گروههای افراطی در دستور کار قرار گیرد.

سازمان دفاع از قربانیان خشونت به عنوان یک سازمان غیر دولتی فعال در حوزه حقوق بشر از فعالان مدنی سراسر دنیا انتظار دارد که با گسترش گفتگو و بردباری و تفاهم میان گرایش های مختلف فکری و تقویت همبستگی انسانی، بسترهای اندیشه های افراطی را بزدایند و اجازه ندهند که افراد جدیدی در دام برنامه ریزان وطراحان اقدامات تروریستی بنام دین و یا با توجیهات به ظاهر فکری واعتقادی قرار گیرند. همچنین لازم است فعالان مدنی در جهت رفع مصونیت جنایتکاران مقیم در برخی کشورها و فراهم سازی اجرای عدالت در مورد تروریستها، علیه عاملان اقدامات غیر انسانی روشنگریهای لازم را با استفاده از همه مقدورات تبلیغی و ترویجی ونظارتی خود به عمل آورند.
سازمان دفاع از قربانیان خشونت ضمن محکومیت این جنایت ضد بشری، از مجامع و نهاد های بین المللی مرتبط از جمله شورای امنیت سازمان ملل متحد مصرانه درخواست دارد برای پایان دادن به این اقدامات که منجر به تهدیدی علیه امنیت و صلح جهانیست اقدامی قاطع و فوری با مشارکت کشورهای عضو اتخاذ نماید.

“ بیانیه سازمان دفاع از قربانیان خشونت در محکومیت اقدامات تروریستی در فرانسه ”