راه اندازی کلینیک‌های سلامت خانواده در استان ها

کد خبر : #780
تاریخ انتشار : سه شنبه, 26 خرداد 1394 15:30
معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از راه‌اندازی کلینیک‌های سلامت خانواده در استان‌ها خبر داد.

به گزارش ایسنا، اطهره نژادی در میزگرد تقویت ارتباط و تعامل مؤثر میان معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با سازمان‌های مردم‌نهاد حوزه زنان و خانواده استان، گفت: جامعه مدنی برای ما جایگاه خاصی در برنامه‌ریزی‌ها دارد.

وی بر لزوم مشارکت مردم در همه بخش‌ها تأکید کرد و افزود: اگر ما به جامعه فکر می‌کنیم و می‌خواهیم به درد و مشکلات مردم رسیدگی کنیم باید از خود مردم کمک بگیریم.

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، تصریح کرد: این نگاه در دولت وجود دارد که جامعه مدنی فقط بازوی اجرایی نیست، بلکه در تمام مراحل یک برنامه همراه و مؤثر است.

نژادی ادامه داد: معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از سازمان‌های مردم‌نهاد حمایت‌ می‌کند و به دنبال ایجاد همکاری و هم‌افزایی در بین سمن‌ها هستیم.

وی تاکید کرد: دیگر مایل نیستیم که طرح‌های دو میلیونی و چهارمیلیونی سمن‌ها را حمایت کنیم، چرا که این طرح‌ها وقت زیادی از ما را می‌گیرد.

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه سمن‌ها باید طرح‌هایی بدهند که هم‌افزایی داشته و در راستای مسائل و مشکلات استان باشد، افزود: بر اساس آمارها بهداشت و سلامت ازجمله مقوله‌هایی است که در استان جای کار دارد و سازمان‌های مردم‌نهاد باید به آن بپردازند.

وی ادامه داد: در حال حاضر پروژه مهارت‌آموزی زنان بهبود یافته را در دست اجرا داریم که اجرای خوب آن نیازمند بانک اطلاعاتی مناسب در استان‌ها است.