شورای حقوق بشر آمریکا را محکوم کرد

کد خبر : #694
تاریخ انتشار : یکشنبه, 27 اردیبهشت 1394 10:12
مدیر اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا تاکید کرد که شورای حقوق بشر سازمان ملل در گزارش جدید خود ضمن اشاره به صدها مورد نقض حقوق بشر در آمریکا، از وضعیت حقوق بشر در این کشور به شدت انتقاد کرده است.

به گزارش تسنیم به نقل از اسپاتنیک، جمیل داور مدیر برنامه حقوق بشر در اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا با انتشار بیانیه ای تصریح کرد که شورای حقوق بشر سازمان ملل در تازه ترین گزارش خود از آمریکا خواسته است تا بازداشت خانواده های مهاجران و کودکان را متوقف کند و در خصوص گزارش اخیر سنا در خصوص روش های شکنجه در زندان های آمریکا تحقیقات گسترده ای را انجام داده و به قربانیان این شکنجه ها غرامت پرداخت کند.

وی در ادامه افزود: در بسیاری از زمینه ها، از جمله امنیت ملی، عدالت کیفری، حقوق اقتصادی و اجتماعی و سیاست مهاجرت، آمریکا عملکرد بدتری نسبت به سایر دموکراسی های آزاد داشته است.

شورای حقوق بشر سازمان ملل در این گزارش بیش از 348 توصیه به دولت آمریکا داشته تا وضعیت حقوق بشر در این کشور را ارتقا دهد.

داور افزود: در این گزارش توصیه های زیادی در خصوص پایان دادن به رفتار وحشیانه پلیس و استفاده بیش از حد از زور و پایان تبعیض و رفتارهای نژادپرستانه علیه مهاجران و اقلیت های اجتماعی، مطرح شده است.

دولت آمریکا تا سپتامبر 2015 میلادی فرصت دارد تا به توصیه های مطرح شده از سوی شورای حقوق بشر سازمان ملل پاسخ دهد. شرایط زندان های آمریکا شامل استفاده طولانی مدت از زندان انفرادی و ادامه اعمال مجازات مرگ از جمله مواردی بوده است که با انتقاد سازمان ملل روبرو شده است.

گرچه تعداد اعدام ها در آمریکا طی سال های اخیر کاهش یافته وبه 35 مورد در سال 2014 رسیده ولی این کشور همچنان پنجمین آمار بالای اعدام در بین کشورهای جهان را دارد.