«نبیل رجب» خواستار آزادی همه زندانیان سیاسی بحرین شد.

کد خبر : #609
تاریخ انتشار : دوشنبه, 5 خرداد 1393 0:00
رئیس مرکز حقوق بشر بحرین طی سخنانی پس از خروج از زندان مرکزی «جو» آزادی همه زندانیان سیاسی را خواستار شد....

رئیس مرکز حقوق بشر بحرین طی سخنانی پس از خروج از زندان مرکزی «جو» آزادی همه زندانیان سیاسی را خواستار شد.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از شبکه «العالم»، «نبیل رجب» رئیس مرکز حقوق بشر بحرین که بعد از ظهر دیروز (شنبه) بعد از دو سال از زندان مرکزی «جو» آزاد شده بود، طی سخنانی گفت: : از اینکه پس از 600 روز از زندان خارج شده‌ام احساس خوبی دارم.
وی با بیان اینکه «ما برای رفتن به سوی دموکراسی بلیط یک طرفه بدون بازگشت گرفته‌ایم»،‌ آزادی همه زندانیان سیاسی را خواستار شد.
دستگاه قضایی رژیم آل خلیفه نبیل رجب در سال 2012 به خاطر مشارکت در تظاهرات ضد دولتی به سه سال زندان محکوم کرده بود که بعد از اعتراض وی، دادگاه تجدید نظر حکم وی را به دو سال حبس کاهش دهد.
بر اساس این گزارش، رجب علاوه بر ریاست مرکز حقوق بشر بحرین، معاونت دبیر کلی فدراسیون بین‌المللی حقوق بشر نیز بر عهده دارد.
وی پیش از حبس در ژوئیه سال 2012 ، بارها به خاطر شرکت در تظاهرات اعتراض آمیز علیه رژیم منامه، بازداشت شده بود.
نبیل رجب بلافاصله بعد از آزاد از زندان، به جای رفتن به منزلش راهی منزل خانواده شهید «عبدالعزیز العبار» شد. رژیم منامه با وجود گذشت بیش از یک ماه از شهادت «العبار» از تحویل پیکر وی به خانواده‌اش خودداری می‌کند.
عبدالعزیز عبار صبح جمعه 18 اوریل2014 از ناحیه سر هدف گلوله مستقیم نیروهای امنیتی آل خلیفه قرار گرفت و مجروح شد و به کما رفت. وی سرانجام در 23 فوریه 2014 به شهادت رسید.
این گزارش حاکی است که نبیل رجب ساعتی بعد از آزادی از زندان بر سر مادرش حضو ر یافت و برای شادی روحش فاتحه قرائت کرد. مادر نبیل رجب در زمان محکومیت فرزندش دار فانی را وداع گفته بود.
فعالان رسانه‌ای انقلاب 14 فوریه، شب گذشته تصاویری از لحظه آزادی نبیل رجب در فضای مجازی منتشر کردند که نشان می‌دهد به همراه دختر، پسر و همسرش دستان خود را به علامت پیروزی بالا گرفته بود.