کنفرانس بین المللی حقوق کودک در ایران برگزار می‌شود

کد خبر : #5436
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 30 مرداد 1398 14:27
کنفرانس بین‌المللی حقوق کودک در روزهای ۲۸ و ۲۹ آبان ماه امسال در تهران برگزار خواهد شد.

محمود عباسی در حاشیه برگزاری پنجمین کنفرانس تخصصی حقوق کودک، گفت: به مناسبت سی‌امین سالگرد تصویب کنوانسیون جهانی حقوق کودک، کنفرانس بین‌المللی حقوق کودک در روزهای ۲۸ و ۲۹ آبان ماه امسال در تهران برگزار خواهد شد. عباسی اظهار داشت: امسال به عنوان سال تحول در حوزه حقوق کودک نامگذاری شده و به همین مناسبت برنامه‌ های متنوع و مختلفی در تهران و سطح استان‌ها پیش‌بینی و اجرا می‌شود. وی افزود: یکی از برنامه‌های مد نظر مرجع، برگزاری شورای هماهنگی مراجع متناظر استانی حقوق کودک در سطحی وسیع‌تر و گسترده‌تر و با حضور نخبگان، مسئولان، دست‌اندرکاران و فعالان عرصه حقوق کودک است که امروز پنجمین کنفرانس آن به همت اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین در این استان برگزار شد. 

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک هدف از برگزاری کنفرانس‌های استانی را ایجاد حساسیت در اذهان مسئولان و مردم نسبت به حقوق کودک عنوان کرد و با اشاره به اینکه حقوق کودک نیاز به حمایت ویژه و به صحنه آمدن همه دست‌اندرکاران این حوزه دارد گفت: کنفرانس‌های تخصصی حقوق کودک در استان‌ها به صورت آگاهانه و با برنامه‌ریزی قبلی و شناسایی چالش‌های حوزه کودک در استان‌ میزبان برگزار می‌شود. عباسی با اعلام این که به مناسبت سی‌امین سالگرد تصویب کنوانسیون جهانی حقوق کودک، کنفرانس بین‌المللی حقوق کودک در روزهای ۲۸ و ۲۹ آبان ماه امسال و با حضور نمایندگانی از سازمان ملل، یونیسف و کشورهای مختلف، دستگاه‌های قضایی و اجرایی و مراکز علمی و دانشگاهی در تهران برگزار می‌شود، افزود: در حاشیه این کنفرانس، جشنواره ملی حقوق کودک و نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله جمهوری اسلامی در زمینه حقوق کودک برپا خواهد شد که به نمایش فعالیت‌ها و اقدامات کشورمان در حوزه حقوق کودک اختصاص دارد.

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک همچنین گفت برگزیده دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه حقوق کودک، در قالب نمایشگاهی در مقر اروپایی سازمان ملل عرضه خواهد شد. معاون وزیر دادگستری گفت: حقوق بشر، موضوعی جهانشمول و عمومی است؛ قطع نظر از اینکه بسیاری از کشورها بویژه آمریکا نگاهی ابزاری و سیاسی به حقوق بشر دارند، ارزش‌های والایی در اعلامیه حقوق بشر نهفته است که اجرای آنها برای تامین صلح، آرامش و امنیت بشر لازم و ضروری است. عباسی در پایان اظهار داشت: ایران اسلامی با کشورهای مختلف و سازمان‌های بین‌المللی تعامل خوبی دارد و اقدامات خوبی هم در کشور انجام شده و برای رفع نواقص موجود در حوزه حقوق بشر گام‌هایی برداشته خواهد شد که این مهم، در دستور کار مسئولان عالی ذیربط این حوزه قرار دارد.

 

منیع: خبرگزاری ایسنا