13 غیر نظامی در حملات ائتلاف عربی به یمن کشته شدند

کد خبر : #4129
تاریخ انتشار : سه شنبه, 28 آذر 1396 8:49
در حملات جنگنده بمب افکن های ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان به استان های شبوه و حدیده دستکم 13 غیر نظامی کشته شدند.

منابع خبری روز دوشنبه 27 آذر گزارش دادند که در حملات جنگنده بمب افکن های ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان به استان های شبوه و حدیده دستکم 13 غیر نظامی کشته شدند. جنگنده بمب افکن های ائتلاف عربی یک خودروی حامل غیرنظامیان را در منطقه قرین استان شبوه هدف قرار دادند که بر اثر آن هشت غیر نظامی کشته شدند. بر اساس این گزارش جنگنده های ائتلاف عربی طی ساعت‌های گذشته در 15 نوبت شهرستان بیحان و عقبه در شبوه را بمباران کردند.
همچنین جنگنده های عربستان منطقه الطفسه واقع در شهرستان خوخه حدیده را در چند نوبت بمباران کردند که در این حملات نیز پنج غیر نظامی کشته و 10 نفر زخمی شدند. طی روزهای گذشته مناطق مختلف استان های شبوه، حدیده، صعده و تعز هدف حملات هوایی جنگنده های ائتلاف عربی قرار گرفته است. ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان، از فروردین ماه 94 تاکنون هزاران تن از یمنی را کشته و میلیون ها آواره برجای گذاشته است.
بسته ماندن گذرگاه های یمنی، یمن را با بحران انسانی شدیدی روبه رو کرده است. به نحوی که نهادهای بین المللی اعلام کرده اند که ده دقیقه یک کودک یمنی در اثر سوء تغذیه و بیماری جان خود را از دست می دهد.

 

منبع: خبرگزاری ایرنا

عکس: ایرنا