برگزاری کارگاه آموزشی «راه کارهای مداخله، پیشگیری، کاهش و درمان خشونت مبتنی بر جنسیت»

کد خبر : #3867
تاریخ انتشار : دوشنبه, 24 مهر 1396 8:43
کارگاه آموزشی «نگاهی جدید به راه کارهای مداخله، پیشگیری، کاهش و درمان خشونت مبتنی بر جسیت» مدل‌های مصاحبه، تشخیص و درمان خشونت مبتنی بر جنسیت از سلسله نشست های آموزشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان دفاع از قربانیان خشونت کارگاه آموزشی 3 روزه «نگاهی جدید به راه کارهای مداخله، پیشگیری، کاهش و درمان خشونت مبتنی برجنسیت» به مناسبت روز جهانی امحاء خشونت در تاریخ 20 مهرماه 1396 با همکاری مرکز مشاوره رها، مرکز اطلاعات همگانی سازمان ملل متحد و سازمان ریلیف اینترنشنال برگزار شد. کارگاه با خیرمقدم لیلا عنایتی معاونت آموزشی سازمان دفاع از قربانیان خشونت آغاز شد. ایشان توضیحاتی پیرامون سلسله نشست های آموزشی این سازمان ارائه نمودند. سپس محمد رجایی مقدم معاون مرکز اطلاعات همگانی سازمان ملل متحد بیانیه ای در خصوص منع خشونت قرائت کردند. 
در ادامه، کارگاه آموزشی «راه کارهای حمایتی و مداخله اوژانسی برای کنترل خشوت (مواجهه اولیه با یک رخداد خشونت بار) » با تسهیلگری احمدرضا سلامتی مدرس دوره های دانشگاه تهران، امیرکبیر و پروژه های کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد و با مشارکت فعال جمعی از روانشناسان، وکلا و حقوق‌دانان برگزار شد. موضوعات مطرح شده در اولین روز کارگاه عبارت بودند از بررسی ماهیت خشونت از نگاه روان شناختی، ارتباط خشونت با اختلال شخصیت، موارد اوژانسی و پرخط مرتبط با اعمال خشونت، نقش گروه های میانجی (سازمان های غیردولتی و مددکاران) برای کنترل و مهمترین مهارت های اولیه برای مداخله در هنگام بروز خشونت.
از نکات مثبت و حائز اهمیت این کارگاه حضور کارشناسانی با گرایش‌های مختلف علمی و تحصیلی بود که نشان از اهمیت موضوع مورد بررسی و علاقه وافر همگان برای کاهش و درمان خشونت مبتنی بر جنسیت داشت. لازم به ذکر است در پایان این کارگاه 3 روزه، گواهینامه‌ای با اعتبار بین‌المللی از سوی شرکاء به شرکت‌کنندگان تقدیم خواهد شد.