"اینترپل" از موافقت خود با درخواست فلسطین برای عضویت در این نهاد بین المللی خبر داد

کد خبر : #3810
تاریخ انتشار : سه شنبه, 4 مهر 1396 15:56
اسراییل نیز به نقل از مقام های صهیونیستی اعلام کرد که فلسطین خواهد توانست رای اکثریت اعضای اینترپل را برای پیوستن به این سازمان کسب کند.

پلیس بین الملل (اینترپل) روز دوشنبه 3 مهرماه اعلام کرد که هیات رئیسه این سازمان با درخواست فلسطین برای عضویت در این نهاد بین المللی موافقت کرده و این درخواست برای رای گیری به نشست روز سه شنبه  4 مهرماه مجمع عمومی این سازمان در پکن ارسال شده است. به گزارش پایگاه خبری معا فلسطین، روزنامه یدیعوت آحارانوت در واکنش به این خبر اعلام کرد که موافقت با درخواست فلسطین یعنی شکست تلاش های اسرائیل و آمریکا که طی ماه های گذشته برای ممانعت از پیوستن فلسطینی ها به این سازمان بین المللی اقدام کردند.

شبکه دو اسراییل نیز به نقل از مقام های اسراییلی اعلام کرد که فلسطین خواهد توانست رای اکثریت اعضای اینترپل را برای پیوستن به این سازمان کسب کند. این شبکه تلویزیونی اسراییلی در ادامه عنوان کرد که اسرائیل از اینکه فلسطینی ها پس از عضویت در این سازمان شخصیت های اسرائیلی را به اتهام جنایت علیه مردم فلسطین تحت تعقیب پلیس بین الملل قرار دهند نگران است. بر اساس این گزارش، اسراییل در حالی از عضویت فلسطین در پلیس بین الملل نگران است که عضویت فلسطین در این سازمان بین المللی به آن ها اجازه خواهد داد تا علیه نظامیان و شخصیت های سیاسی صهیونیستی اعلام جرم کرده و اطلاعات حساسی در خصوص مبارزه با تروریسم کسب کند. قرار است امروز سه شنبه 4 مهرماه عضویت فلسطین در هشتاد و ششمین اجلاس اینترپل پکن به رای گذاشته شود.

 

منبع خبر: خبرگزاری میزان

عکس: ویکی پدیا