خشونت های خانگی را به 1480 اطلاع دهید

کد خبر : #3090
تاریخ انتشار : دوشنبه, 27 دی 1395 12:21
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: زنان ، کودکان، سالمندان و حتی مردان نیز می توانند خشونت های خانگی را به تلفن صدای مشاور با شماره 1480 اطلاع دهند و از کارشناسان این مرکز کمک بگیرند.

حبیب الله مسعودی فرید روز یکشنبه 26 دی ماه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:علاوه بر این سامانه تلفنی، مراکز مشاوره حضوری تحت پوشش بهزیستی در سراسر کشور فعالیت دارند که مردم برای رهایی از خشونت های خانگی به کمک مشاوره و تجارب کارشناسان متخصص ، می توانند به آنها مراجعه کنند.
وی خاطرنشان کرد: خط صدای مشاوره 1480 برای مشاوره و راهنمایی افرادی است که در زمینه قربانی خشونت های خانگی شده اند یا در معرض آن قرار دارند. وی یادآور شد: هم اکنون زنان به علت احساس مسئولیت بیشتر، بیشترین تماس گیرندگان با مراکز خدمات جامع مشاور را تشکیل می دهند.
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور تاکید کرد: موضوع خشونت به هر حال موضوع مهمی است و سازمان بهزیستی در پیشگیری از خشونت و همچنین در مداخله بهنگام در خشونت به ویژه خشونت های خانگی ، ورود پیدا کرده و کارهای زیادی انجام داده است.
مسعودی فرید افزود: بطورمثال اکنون برای خانواده در بحث پیشگیری هم آموزش های مهارت های زندگی را داریم که تا حد زیادی می تواند از خشونت ها پیشگیری کند.
گفتنی است آمار دقیقی از خشونت های خانگی در کشور وجود ندارد اما مطالعه ای در این زمینه در سال 88 انجام شده که آمار آن منتشر نشد و مسعودی فرید پیش از این در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بر ضرورت ایجاد یک سیستم جامع برای ثبت خشونت های خانگی در کشور تاکید کرده بود.
یادآور می شود: مشاوره ها و راهنمایی تلفنی یکی از الزامات اورژانس اجتماعی است چراکه بسیاری از مردم در شرایط بحرانی یا بخاطر ترس از اطرافیان یا انگ مشاوره ، ترجیح می دهند مشکلات خود را از طریق تلفنی مطرح کنند.

 

منبع خبر: ایرنا

منبع عکس: namnak