داعش هشت هزار خانواده عراقی را در موصل ربوده است

کد خبر : #2789
تاریخ انتشار : شنبه, 8 آبان 1395 10:56
کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرد گروه تروریستی داعش از آغاز عملیات آزاد سازی موصل بیش از هشت هزار خانواده عراقی را از حومه این شهر ربوده و به اسارت خود درآورده است و به کشتار این غیر نظامیان ادامه می دهد.

به گزارش ایرنا، «راوینا شمدسانی» سخنگوی دفتر کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل روز جمعه 7 آبان ماه درگفت و گو با خبرنگاران اعلام کرد که نیروهای تروریستی داعش از شروع عملیات آزاد سازی موصل در 17 اکتبر (26 مهرماه) تا کنون بیش از هشت هزار خانواده عراقی ساکن حومه این شهر ربوده و به اسارت گرفته اند.
بر اساس این گزارش، گروه تروریستی تکفیری داعش از همان تاریخ تاکنون به قتل و کشتار کسانی که از دستورات و خواسته های این گروه پیروی نمی کنند یا درگذشته با نیروهای امنیتی عراقی همکاری داشته اند، مشغول بوده است.
این مقام سازمان ملل با بیان اینکه گروه تروریستی داعش تنها در یک مورد 232 نفر از غیر نظامیان این مناطق را در روز چهارشنبه گذشته 5 آبان ماه به قتل رسانده است، اضافه کرد بر اساس گزارش ها تاکنون پنج هزار و 370 خانواده عراقی از «ناحیه شورا» و دو هزار و 520 خانواده دیگر از مناطق نمرود در حمدانیه، حمام العلیل و القیاره درحومه این شهر به اسارت این گروه تروریستی در آمده اند.
وی اضافه کرد که داعش این خانواده ها را پس از ربودن به مناطق سوق الجیشی تحت تصرف خود برده و از آنها بعنوان سپردفاعی استفاده می کند.
به گفته این مقام سازمان ملل، از مجموع 232 غیر نظامی که هفته گذشته به دست نیروهای این تشکیلات به قتل رسیده اند، 190 نفر از آنان کسانی بوده اند که در گذشته با نیروهای امنیتی عراق همکاری می کردند و 42 نفر دیگر از آنان درپی سرپیچی از دستورات گروه تروریستی داعش با شلیک گلوله به جمجمه به قتل رسیده اند.