استفاده از گرسنگی به عنوان سلاح، جنایت جنگی است

کد خبر : #1991
تاریخ انتشار : شنبه, 1 اسفند 1394 11:29
سخنگوی وزارت خارجه فرانسه با اشاره به محاصره شهرها در سوریه و بهره مند نشدن ساکنان آن ها از کمک های بشردوستانه، استفاده از گرسنگی به عنوان سلاح جنگی را مصداق جنایت جنگی خواند.

به گزارش تارنمای وزارت امور خارجه فرانسه، «رومن نادال» سخنگوی این وزارتخانه اعلام کرد: نخستین کمک های بشردوستانه به پنج منطقه محاصره شده در سوریه کافی نیست.
وی اعلام کرد: باید مطابق با حقوق بشر بین المللی و درخواست های مکرر شورای امنیت سازمان ملل از جمله قطعنامه 2254، دسترسی مستمر و بدون محدودیت به همه افراد نیازمند به کمک، تضمین شود.
نادال افزود: بیش از 500 هزار نفر در سوریه در محاصره قرار دارند ... و چهار میلیون و 600 هزار نفر از کمک های بشردوستانه اندکی برخوردارند. یادآوری می کنیم که استفاده از گرسنگی به عنوان سلاح جنگی، مصداق جنایت جنگی است.
سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه همچنین اعلام کرد: فرانسه بشدت در مورد افزایش درگیری های نظامی در سوریه به ویژه در «حلب» و به دلیل حمله های غیرقابل تحمل علیه غیرنظامیان، بیمارستان ها و مدرسه ها، نگران است.
وی افزود: فرانسه رسما رژیم سوریه و متحدانش از جمله روسیه را به متوقف کردن حمله به غیرنظامیان و اجرای تعهدات مورد توافق در نشست «مونیخ» فرا خوانده است.
دولت سوریه و روسیه بارها ادعاهای مقامات و رسانه های غربی را در مورد حمله به غیرنظامیان رد کرده و متقابلا آمریکا و برخی از کشورهای غربی و عربی را به حمایت از تروریست های مسلح در سوریه متهم کرده اند.
در اجلاس گروه بین المللی حمایت از سوریه که هفته گذشته با حضور «استفان دی میستورا» فرستاده سازمان ملل به سوریه و نمایندگان 17 کشور در شهر مونیخ آلمان برگزار شد، بر سر آتش بس و ارایه کمک های بشردوستانه در سوریه موافقت شد.