تعداد خانواده‌های متقاضی فرزندخواندگی بسیار بالاست

کد خبر : #999
تاریخ انتشار : یکشنبه, 18 مرداد 1394 13:52
تعداد بازدید کننده : 815
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
تعداد خانواده‌های متقاضی فرزندخواندگی بسیار بالاست
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
رئیس سازمان بهزیستی از ورود سالانه هزار کودک بدسرپرست و بی‌سرپرست به این سازمان خبر داد.

به گزارش ایسنا، انوشیروان محسنی‌بندپی گفت: تعداد خانواده‌های پشت نوبت برای فرزندخواندگی بسیار زیاد است.

وی با اشاره به پذیرش سالانه حدود هزار کودک بی‌سرپرست و بدسرپرست توسط سازمان بهزیستی کشور بیان کرد: تعداد بسیار خانواده‌های متقاضی قبولی سرپرستی این کودکان نشان می‌دهد باید شرایطی فراهم شود تا با سرعت‌ بیشتری کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست به متقاضیانی که صلاحیت آنها توسط مراجع قضایی تائید شده، تحویل شوند.

محسنی‌بندپی درباره قوانین سختگیرانه واگذاری سرپرستی این کودکان گفت: حمایت از خانواده‌ها برای اخذ سرپرستی کودکان بهزیستی،‌ توسط قوانین حقوقی و قضایی قوه قضاییه صورت می‌گیرد که امیدواریم با تدوین آئین‌نامه‌های جدید این روند سرعت بخشیده شود.

وی با اشاره به اینکه ساخت خانه‌های سالمندان از سوی بهزیستی برون‌سپاری شده و خیرین این امر را انجام می‌دهند، افزود: بهزیستی در تلاش است تسهیلات مالی و بلاعوض را در اختیار خیرین برای ساخت خانه سالمندان قرار دهد تا این پروژه‌ها هر چه زودتر به اتمام برسند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با تاکید بر اینکه تلاش می‌کنیم بهترین مکان برای نگهداری سالمندان و حتی کودکان کانون خانواده باشد، گفت: هرچند این امکان در بهزیستی وجود دارد ولی باید مکانی موقتی برای این افراد تهیه شود و به صورت روزانه از آنها نگهداری کنیم و شب در کانون خانواده و کنار آنها به سر برند.

“ تعداد خانواده‌های متقاضی فرزندخواندگی بسیار بالاست ”