سازمان های حقوق بشری نگران مجازات دسته جمعی ساکنان جزیره ستره

کد خبر : #993
تاریخ انتشار : یکشنبه, 18 مرداد 1394 10:45
تعداد بازدید کننده : 735
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
سازمان های حقوق بشری نگران مجازات دسته جمعی...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سازمانهای جهانی مدافع حقوق بشر در بحرین در باره شدت یافتن اقدامات رژیم آل خلیفه علیه اهالی جزیره ستره این کشور و مجازات دسته جمعی آنها پس از انفجار روی داده در 28 ژوئن 2015 ابراز نگرانی کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی اللؤلؤه، دولت بحرین در هفته گذشته از وقوع انفجار در جزیره ستره این کشور خبر داد و به دنبال آن نیروهای امنیتی رژیم این منطقه را به محاصره خود درآوردند و به طور خودسرانه و وحشیانه اقدام به بازداشت افراد کردند که در نتیجه آن تقریبا 32 بازداشت شدند که 26 تن آنان همچنان تا چهارشنبه گذشته در بازداشت بسر می بردند. تمامی موارد بازداشت ها به یورش به خانه ها انجام گرفت.
مرکز حقوق بشر بحرین(BCHR)، سازمان 'آمریکایی ها برای دمکراسی و حقوق بشر در بحرین '(ADHRB) و انجمن حقوق و دمکراسی بحرین (BIRD) بازداشت های خودسرانه صورت گرفته را محکوم کردند و آن را نگران کننده توصیف کردند.
سازمانهای یاد شده تاکید کردند: رژیم بحرین با بازداشت خودسرانه افراد و شکنجه ایشان و محروم نگه داشتن آنان از دیدار با خانواده هایشان و وکلای دفاع خود حقوق بشر را نقض کرده است.
سازمان های مزبور از دولت بحرین خواستند تا به شکنجه بازداشت شدگان جهت گرفتن اعتراف دروغین از آنان پایان داده و به آنها اجازه ملاقات به خانواده هایشان و وکلای دفاع بدهد و هر چه زودتر به وضعیت شان رسیدگی کرده و در صورت اثبات بی گناهی آنان را هر چه سریع تر آزاد کند.
مردم بحرین چهار سال قبل، همزمان با شروع قیام های مردمی در منطقه اعتراضات خود را علیه رژیم مستبد و خودکامه حاکم آغاز کردند و با اینکه از همان ابتدای اعتراضات، شکل مسالمت آمیز و دور از خشونت داشت رژیم آل خلیفه در نهایت شقاوت و وحشی گری با معترضان برخورد کرد.
رژیم آل خلیفه در پی اعتراض ها و درخواست های مردم این کشور مبنی بر برقراری دموکراسی و آزادی ، اقدام به شهادت ، دستگیری و شکنجه انقلابیون کرد .

“ سازمان های حقوق بشری نگران مجازات دسته جمعی ساکنان جزیره ستره ”