افزایش زنان دیپلمات و توانمند ایرانی پیام خوبی برای جامعه جهانی است

کد خبر : #989
تاریخ انتشار : شنبه, 17 مرداد 1394 15:08
تعداد بازدید کننده : 964
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
افزایش زنان دیپلمات و توانمند ایرانی پیام خوبی...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
مشاور وزیر امور خارجه در امور زنان و خانواده با بیان اینکه وزارت امور خارجه در حوزه زنان به عنوان پل ارتباطی میان زنان ایران و زنان جوامع دیگر نقش‌آفرینی می‌کند، گفت: نهادهای مختلف را به حضور در عرصه‌های بین‌المللی حوزه زنان تشویق می‌کنیم.

به گزارش ایلنا، منصوره شریفی صدر در مورد رویکرد وزارت امور خارجه پس از انجام توافقات هسته‌ای برای افزایش حضور زنان در عرصه‌های بین‌المللی گفت: رویکرد ما در وزارت امور خارجه بر افزایش حضور زنان در نشست‌های مربوط به این حوزه در عرصه‌های بین‌المللی است و اگر از رویداد بین‌المللی در این حوزه مطلع شویم به سازمان مربوطه؛ معاونت امور زنان و یا در نشست‌های پارلمانی به فراکسیون زنان مجلس اطلاع می‌دهیم و در مجموع نهادها را تشویق می‌کنیم که در مجامع بین‌المللی حوزه زنان بیشتر حضور داشته باشند.
وی ادامه داد: برای نمونه اجلاس ایروان را اخیرا در حوزه زنان کارآفرین داشتیم که به سرعت به معاونت امور زنان و خانواده منعکس کردیم و 3 نماینده از دستگاه‌های مربوطه به این نشست فرستاده شدند.
این دیپلمات ایرانی با تاکید بر اینکه ما اعتقاد داریم که باید تجربه تعامل با جامعه جهانی بیشتر شود، افزود: زیرا رویکرد نظام و وزارت امور خارجه تعامل با جهان است و به تبع این رویکرد ما در حوزه زنان هم در راستای افزایش تعامل زنان جامعه ایران با جامعه زنان جهان گام بر می‌داریم.
وی ادامه داد: تلاش داریم؛ اکنون که تقاضا برای ورود هیات‌های خارجی از سوی کشورهای مختلف و کشور های اسلامی همسایه زیاد است، بتوانیم تجربیات خودمان را در جهت حضور بیشتر اجتماعی و اقتصادی زنان در عین حفظ تحکیم خانواده، در طی این تعاملات، در اختیار کشورهای دیگر قرار دهیم و از تجربیات کشورهای مختلف نیز در حوزه‌هایی که با سیاست‌ها و رویکردهای کشور ما همخوانی دارد، استفاده کنیم.
شریفی صدر تاکید کرد: در حال حاضر وزارت امور خارجه در حوزه زنان به عنوان پل ارتباطی میان زنان جامعه خودمان و زنان جوامع دیگر نقش‌آفرینی می‌کند.‌
مشاور وزیر امور خارجه در مورد میزان حضور زنان در عرصه دیپلماسی کشور عنوان کرد: زنان دیپلمات وزارت امورخارجه در سالهای اخیر و به صورت پررنگ‌تر در دولت تدبیر و امید همواره در عرصه‌های بین‌المللی حضور داشتند؛ به ویژه در اجلاس‌های بین‌المللی که حضور یک خانم از جمهوری اسلامی با رعایت و حفظ شئونات اسلامی این پیام مهم را به جامعه جهانی می‌رساند که یک زن مسلمان با حفظ شئونات اسلامی می‌تواند به عنوان نماینده کشورش در زمینه افزایش منافع کشور خود در عرصه‌های بین‌المللی قدم بردارد.
وی تصریح کرد: خوشبختانه شاهدیم؛ تعداد زنان دیپلمات توانمند در وزارت امور خارجه روز به روز افزایش پیدا می‌کند و این امر می‌تواند؛ پیام خوبی را به جامعه جهانی برساند؛ به ویژه اینکه در حوزه حقوق بشر و حقوق زنان برخی معاندین و دشمنان به اشتباه جمهوری اسلامی را به نقض حقوق زنان متهم می‌کنند که همین حضور پررنگ زنان دیپلمات این ادعا را رد می‌کند. البته این مقدار حضور زنان هنوز کافی نیست و ما انتظار حضور روزافزون زنان توانمند در عرصه دیپلماسی را داریم.

“ افزایش زنان دیپلمات و توانمند ایرانی پیام خوبی برای جامعه جهانی است ”