دانش‌آموزان کارآفرین می‌شوند

کد خبر : #984
تاریخ انتشار : شنبه, 17 مرداد 1394 14:47
تعداد بازدید کننده : 716
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
دانش‌آموزان کارآفرین می‌شوند
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به استعدادسنجی دانش‌آموزان به منظور شناسایی استعدادهای کارآفرینی گفت:‌ طرح پایش کارآفرینی ویژه دانش آموزان پایه هفتم و هشتم برگزار می‌شود.

به گزارش تسنیم، علی زرافشان درخصوص اقدامات معاونت آموزش متوسطه برای گسترش فرهنگ کار آفرینی در بین دانش‌آموزان اظهار داشت: در وزارت آموزش و پرورش برنامه جامعه کارآفرینی تهیه شده است.

وی افزود: در سیاست‌های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری بر موضوع آموزش کارآفرینی به دانش آموزان تاکید شده است همچنین گسترش فرهنگ کار‌آفرینی از برنامه‌های وزیر آموزش و پرورش است و در سند تحول بنیادین نیز بر ترویج این فرهنگ تاکید شده است بنابراین برنامه‌هایی را در این زمینه طراحی کردیم.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت:‌ برنامه جامعی در رابطه با گسترش فرهنگ کارآفرینی در میان دانش‌آموزان تدارک دیده‌ایم و آن را در شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش مطرح کردیم که این برنامه در شورای معاونان تایید و تصویب شد همچنین توافق‌نامه‌ای را با دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران که یک مرجع علمی بین‌المللی در ایران است، تنظیم کردیم.

زرافشان ادامه داد:‌ دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران نماینده مرکز پایش جهانی کار‌آفرینی در ایران است و توافقنامه انجام شده در جهت گسترش فرهنگ کار آفرینی است.دبیرخانه کار‌آفرینی که در گذشته مخصوص شاخه کاردانش و در یکی از استان‌ها مستقر بود را به تهران منتقل کردیم و تمام دوره‌های تحصیلی و رشته‌ها را تحت پوشش این دبیرخانه قرار دادیم.

وی عنوان کرد:‌این دبیرخانه هم‌اکنون به دانش‌آموزان دوره ابتدایی هم خدمات می‌دهد چرا که در نظر داریم دامنه فعالیت‌های کارآفرینی از دوره دبستان تا پایان دوره متوسطه را شامل شود.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه برای دانش‌آموزان پایه‌های هفتم و هشتم طرح پایش کار‌آفرینی را طراحی کردیم و تمام دانش‌آموزان بر اساس آزمونی که مطابق با فرهنگ ایرانی برگزار می‌شود، مورد سنجش قرار گرفتند، بیان کرد:‌هدف اول استعداد سنجی دانش آموزان بود تا مشخص شود در حوزه کارآفرینی چه ظرفیت‌ها و توانمندی‌هایی دارند و نقاط ضعف و قوتشان مشخص شود. این استعداد سنجی در سطح مدرسه، منطقه و استان قابل انجام است.

زرافشان تصریح کرد: استعداد‌های برتر کارآفرینی که در این مرحله شناسایی می‌شوند، مورد حمایت قرار می‌‌گیرند. تصمیم داریم در تابستان سال جاری یک اردو کارآفرینی برای 400 نفر از دانش‌آموزان دختر و پسر برگزیده برگزار کنیم. راه‌اندازی باشگاه مجازی کار‌آفرینی برای این دانش‌آموزان یکی دیگر از اقداماتی است که به دنبال اجرای آن هستیم تا این دانش‌آموزان در آن عضو شوند و با یکدیگر تبادل دانش کنند.

“ دانش‌آموزان کارآفرین می‌شوند ”