سند فراقوه‌ای حقوق شهروندی محقق شد/ حقوق همه ادیان در ایران محترم شمرده می‌شود

کد خبر : #96
تاریخ انتشار : سه شنبه, 27 آبان 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 409
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
سند فراقوه‌ای حقوق شهروندی محقق شد/ حقوق همه...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
در موضوع حقوق بشر حاکمیت استانداردهای دوگانه برتری در جهان موجب اتهام نقض حقوق بشر به بسیاری کشورها می‌شود، در صورتی که اگر به حقوق ملت‌ها احترام گذاشته شود، هیچگاه این اتهام‌ها مطرح نخواهد شد.....

معاون حقوقی رییس جمهور گفت: در موضوع حقوق بشر حاکمیت استانداردهای دوگانه برتری در جهان موجب اتهام نقض حقوق بشر به بسیاری کشورها می‌شود، در صورتی که اگر به حقوق ملت‌ها احترام گذاشته شود، هیچگاه این اتهام‌ها مطرح نخواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان دفاع از قربانیان خشونت به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، الهام امین زاده معاون حقوقی رئیس‌جمهور در دیدار منگ جیان چو عضو دفتر سیاسی کمیته مرکزی چین با اشاره به تدوین منشور حقوق شهروندی تصریح کرد: براساس این منشور باید در همه وزارتخانه‌ها به حقوق ملت ایران احترام گذاشته شود و هرکسی حقوق خود و دیگران را محترم بشمارد، البته ضمانت اجرای آن این است که کسی نباید حقوق دیگران را نقض کند.
معاون حقوقی رییس‌جمهور با اشاره به اینکه سند فراقوه‌ای حقوق شهروندی وعده انتخاباتی دکتر روحانی بود که محقق شد، گفت: بر همین اساس رییس‌ جمهوری ایران در سازمان ملل موضوع مبارزه با خشونت و افراطی گری را مطرح کردند که در قطعنامه سازمان ملل هم بر این موضوع تأکید شده است.
امین زاده با تأکید بر اینکه روحیه حاکم بر ایران روحیه مبارزه با افراط گری و خشونت است، افزود: در ایران حقوق همه ادیان محترم شمرده می‌شود.
معاون حقوقی رییس جمهور با اشاره به اشتراکات تاریخی دو کشور بر ضرورت همکاری‌های ایران و چین برای مبارزه با پدیده تروریسم و حمایت از دستیابی کشورها به فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای تأکید کرد.
منگ جیان چو عضو دفتر سیاسی کمیته مرکزی چین نیز در این دیدار بر حمایت پکن از مواضع ایران در مذاکرات هسته‌ای تأکید کرد و گفت: ایران حق دستیابی به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای را دارد و مطمئناً در مذاکرات 1+5 از ایران حمایت خواهیم کرد.
وی خواستار گسترش همکاری‌های بیش از پیش دو کشور در زمینه‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی شد.

“ سند فراقوه‌ای حقوق شهروندی محقق شد/ حقوق همه ادیان در ایران محترم شمرده می‌شود ”