اجاره مسکن به پناهجویان خارجی در انگلیس ۵ سال حبس به دنبال دارد

کد خبر : #947
تاریخ انتشار : دوشنبه, 12 مرداد 1394 16:57
تعداد بازدید کننده : 745
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
اجاره مسکن به پناهجویان خارجی در انگلیس ۵ سال...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دولت انگلیس قانون تازه‌ای را تصویب کرده است که بر اساس آن صاحبان املاکی که در انگلیس به مهاجران غیرقانونی مکانی را اجاره می‌دهند، به ۵ سال حبس محکوم می‌شوند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دولت انگلیس در راستای مقابله با هجوم مهاجران غیرقانونی به داخل این کشور ضمن تخصیص بودجه بیشتر و درخواست از دیگر کشورهای اروپایی و آفریقایی برای رفع این مشکل قانون تازه‌ای را تصویب کرد که بر اساس آن اجاره مسکن به پناه‌جویان، 5 سال حبس برای مالکان در پی دارد.

به نوشته گاردین، دولت انگلیس قصد دارد عرصه را بر مهاجران خارجی داخل این کشور تنگ کرده و افرادی را که جا و مکانی به این پناه‌جویان اجاره می‌دهند، به 5 سال حبس محکوم می‌کند.

براساس این گزارش، از طرفی مالکان انگلیسی هم خانه‌هایی را به پناه‌جویان اجاره می‌دهند که از امکانات اولیه بی‌بهره بوده و امنیت برای اسکان ندارند.

همچنین بر اساس این قانون جدید دولت، مهاجران غیرقانونی که در انگلیس زندگی می‌کنند در صورت اجاره مسکن باز هم بدون حکم دادگاه، از کشور اخراج می‌شوند.

این قانون جدید دولت برای این تصویب می‌شود که شرایط زندگی را در انگلیس برای مهاجران غیرقانونی سخت‌تر کند.

همچنین مالکانی که بدون بررسی شرایط مهاجران، مسکنی به آنها اجاره دهند ممکن است تا مدت 5 سال زندانی شوند.

«دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس اخیرا درباره مهاجران غیرقانونی که سعی دارند از مرز کاله فرانسه وارد کنت انگلیس شوند گفته بود این مهاجران در گروه‌هایی مانند دسته زنبوران سعی در ورود به انگلیس دارند.

وی وعده داده بود با اقدامات امنیتی تازه، مانع ورود مهاجران از «تونل کانال» به انگلیس شود. بر اساس وعده کامرون تیم‌های جست‌وجوی بیشتر و سگ‌های تربیت شده برای جلوگیری از ورود مهاجرانی که قصد عبور از حفاظ مرزی فرانسه به انگلیس را دارند به مرز فرستاده می‌شوند.

البته بعد از اظهارات نخست وزیر انگلیس درباره مهاجران مرز کاله، اسقف «دوور» از «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس خواست دوباره پیرامون مفهوم انسان را دوباره به یاد آورد.

به نوشته گاردین، کلیسای انگلیس در مساله بحران مهاجران ورود پیدا کرد و خیلی سرسختانه از اظهارات دیوید کامرون انتقاد کرد.

روز گذشته نیز، «ترزا می» وزیر کشور انگلیس و «برنارد کازنوو» وزیر کشور فرانسه در یادداشت مشترکی برای روزنامه تلگراف، هشدار دادند، سفری که مهاجران با عبور خطرناک از مرز می‌گذرانند برای زندگی بهتر در انگلیس است «اما پیاده‌روهای انگلیس را از طلا سنگ فرش نکردند.» دو وزیر کشور خواهان کمک همه کشورهای اروپایی و آفریقایی برای حل فوری مشکل مهاجران حاضر در مرز دو کشور شدند.

در اولین اقدام برای کاهش جذابیت انگلیس ترزا می اعلام کرد مبلغ هفتگی دولتی را که به پناه‌جویان و خانواده‌هایشان پرداخت می‌شود، قطع می‌کند. آمار نشان می‌دهد شمار مهاجران غیرقانونی زندانی در انگلیس از آغاز بحران کاله یک پنجم افزایش یافته است.

در طول ماه‌های اخیر هجوم مهاجران غیرقانونی به سوی انگلیس از مرز فرانسه به مشکلی برای دو کشور تبدیل شده تا جایی که سران دو کشور برای یافتن راه حل به گفت‌وگو نشستند.

«تونل کانال»، تونلی 50.5 کیلومتری است که زیر بستر دریای مانش حفر شده و «کنت» در انگلیس را به «کاله» در فرانسه متصل می‌کند. این تونل دارای دو خط ریلی و یک تونل جانبی برای خودروهاست که عمدتا محل آمد و شد کامیون‌های باربری از اروپا به انگلیس و به عکس است.

“ اجاره مسکن به پناهجویان خارجی در انگلیس ۵ سال حبس به دنبال دارد ”