۵۸ درصد معتادان زیر ۳۴ سال سن دارند

کد خبر : #943
تاریخ انتشار : دوشنبه, 12 مرداد 1394 16:35
تعداد بازدید کننده : 649
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
۵۸ درصد معتادان زیر ۳۴ سال سن دارند
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همدان با بیان اینکه ۵۸ درصد جمعیت معتادان زیر ۳۴ سال سن دارند، گفت: میزان دستگیری خرده فروشان مواد مخدر در همدان ۱۲ درصد افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، عبدالحسین مرادی عصر امروز در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان همدان اظهار داشت: زیربنای توسعه هر جامعه‌ای منابع انسانی است و در این راستا دشمنان با گسترش مواد مخدر نیروهای انسانی کشور ما را هدف قرار دادند.
‌‌‌‌دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همدان با اشاره به اینکه 70 درصد سرقت‌ها توسط معتادان به وقوع می‌پیوندد، افزود: استاندار همدان به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی، از مهمترین اولویت‌های مسئولان اجرایی را پرداختن به اشتغال و مبارزه قاطع با عاملان مواد مخدر تعیین کرده است.
وی عنوان کرد: پرداختن به فعالیت‌های فرهنگی و پیشگیری از مواد مخدر و ارتقای سطح دانش مبارزه‌ای مردم با این پدیده شوم در دستور کار قرار گرفته است که برای کسب توفیق در این عرصه باید مشارکت مردمی در امر مبارزه و پیگشری از اعتیاد مورد توجه باشد.
مرادی با بیان اینکه اجتماعی کردن امر مبارزه با مواد مخدر از سیاست‌های ستاد کشوری است، گفت: 11 درصد تولیدات علمی دنیا مربوط به کشور ایران است در این راستا دشمنان برای ایجاد مانع در رشد و توسعه جوانان را با آغشته کردن به اعتیاد هدف قرار دادند.
‌دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان همدان ابراز کرد: کارگاه تربیت متخصص در حوزه پیشگیری از اعتیاد در استان همدان راه‌اندازی می‌شود تا جامعه هدف بیشتری به صورت تخصصی مورد آموزش و آگاهی بخشی قرار گیرند.
وی اظهار داشت: برای پیشگری و مقابله با این پدیده شوم باید از ظرفیت خیران و سازمان‌های مردم نهاد در حوزه‌های مختلف استفاده کرد در این راستا لازم است تعداد سمن‌های فعال در حوزه فرهنگی و اجتماعی مواد مخدر افزایش یابند.
مرادی افزود: همچنین کارآفرینان فعال در حوزه اشتغال را باید تشویق به بکارگیری و دستگیری از بهبود یافتگان از مواد مخدر و خانواده‌های آسیب دیده از اعتیاد کرد تا با توانمندسازی این نوع خانواده‌ها وضعیت آنها ساماندهی شود.
وی با بیان اینکه باید روزانه 27 خرده فروش در استان همدان دستگیر شود، تصریح کرد: در چهار ماهه نخست امسال یک‌هزار و 326 کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان همدان کشف شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کشفیات 6 درصد و میزان دستگیری خرده فروشان 12 درصد افزایش داشته است.

“ ۵۸ درصد معتادان زیر ۳۴ سال سن دارند ”
تگ ها اعتیاد