انتقاد شدید دیده بان حقوق بشر از رژیم صهیونیستی

کد خبر : #939
تاریخ انتشار : دوشنبه, 12 مرداد 1394 14:30
تعداد بازدید کننده : 733
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
انتقاد شدید دیده بان حقوق بشر از رژیم صهیونیستی
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سازمان دیده بان حقوق بشر روایت ارتش رژیم صهیونیستی برای توجیه اقدام نظامیانش در قتل یک پدر فلسطینی را نادرست خواند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری رسمی مصر، این سازمان حقوق بشری ادامه داد: سه نفر از اعضای خانواده ابوماریا گفته اند با چشمانشان دیده اند که نظامیان اسرائیلی پس از شلیک به فرزند ابوماریا و زخمی کردن او، با نیت کشتن ابوماریا، به سینه اش شلیک کردند.

نظامیان در شرایطی به این دو شلیک کردند که هیچ خطری تهدیدشان نمی کرد.

این گزارش می افزاید: اطلاعاتی که به ما رسیده با اطلاعاتی که ارتش اسرائیل ارائه کرده و در آن کشتن پدر خانواده را به عنوان اقدامی برای دفاع از نفس معرفی کرده، متفاوت است.

اریک گلدستین مدیر اجرایی بخش خاورمیانه دیده بان حقوق بشر در این باره گفت: ارتش اسرائیل بار دیگر بدون تحقیق و بدون مستندات جنایی و قبل از شنیدن گواهی شاهدان از جمله اظهارات افراد خانواده، به نتیجه رسیده است.

نمایندگان دیده بان حقوق بشر که با خانواده ابوماریا دیدار کرده اند، می گویند: نظامیان اسرائیلی از ژانویه سال 2015 تاکنون 17 نفر را کشته و بیش از 1000 نفر را زخمی کرده اند.

این سازمان افزود: گروه حقوق بشری بتسلیم در اسرائیل سوابق سوءِ نظامیان اسرائیلی را در به کارگیری زور علیه فلسطینیان مستند و 304 مورد از کشتار فلسطینیان به دست نظامیان اسرائیلی را در سال های 2000 تا 2011 ثبت کرده اند حال آنکه اسرائیل فقط درباره 73 مورد تحقیق کرده و در این موارد نیز فقط در نه مورد اتهام هایی را مطرح کرده است.

این سازمان حقوق بشری افزود: بار دیگر افکار عمومی در برابر دو روایت متناقض از یک اتفاقی قرار گرفته اند که نظامیان اسرائیلی عامل ایجاد آن هستند. در نتیجه اگر ارتش اسرائیل نمی خواهد یا نمی تواند در این مسائل دنبال دلایل واقعی باشد از تحقیقات کناره گیری کند و اجرای آن را به یک هیئت مستقل بسپارد.

“ انتقاد شدید دیده بان حقوق بشر از رژیم صهیونیستی ”