هشدار عفو بین الملل درباره خشونت قومی علیه مسلمانان آفریقای مرکزی

کد خبر : #921
تاریخ انتشار : شنبه, 10 مرداد 1394 14:51
تعداد بازدید کننده : 741
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
هشدار عفو بین الملل درباره خشونت قومی علیه...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سازمان عفو بین المللی در گزارشی اعلام کرد که شورشیان مسیحی با هدف پاکسازی قومی، مسلمانان جمهوری آفریقای مرکزی را برای تغییر دین و یا ترک کشورشان، تحت فشار قرار می دهند.

به گزارش پایگاه خبری آل افریکا، شبه نظامیان مسیحی با بهره برداری از خلاء سیاسی در جمهوری آفریقای مرکزی، می کوشند تا جامعه مسلمانان این کشور را حذف کنند.

جوآن مارینر مشاور ارشد سازمان عفو بین الملل با اشاره به گزارش جدید این سازمان گفت: مسلمانان در نیمه غربی آفریقای مرکزی سرکوب و وادار به تغییر دینشان می شوند. بیش از 30 هزار مسلمان در هفت منطقه تحت حفاظت نیروهای سازمان ملل در سراسر این کشور آفریقایی زندگی می کنند، اما مسلمانان خارج از این مناطق به ویژه در روستاها، هدف حملات شورشیان مسیحی قرار می گیرند. بر اساس اظهارات مارینر، مسلمانان اجازه اعلام دین خود و حتی برگزاری آیین مذهبی از جمله نماز خواندن را ندارند و نباید به شیوه ای لباس بپوشند که مشخص شود، مسلمانند. وی افزود: ادامه حیات مسلمانان به نتیجه مذاکرات روزانه با جنگجویان مسیحی آنتی بالاکا بستگی دارد. از زمان آغاز حملات شبه نظامیان مسیحی علیه مسلمانان این کشور در سال 2013، تاکنون بیش از یک میلیون نفر آواره شده اند. گزارش عفو بین الملل که بر اساس مصاحبه با ساکنان مناطق مختلف جمهوری آفریقای مرکزی نوشته شده ، تصریح می کند که موجی از خشونت نژادی با هدف بیرون راندن مسلمانان، این کشور را فراگرفته است. به رغم مهار خشونت ها در آفریقای مرکزی از اواخر سال 2014، این کشور همچنان ناامن است. در ماه آوریل (فروردین/اردیبهشت)، سامانتا پاور نماینده آمریکا در سازمان ملل اعلام کرد که تقریبا همه 436 مسجد آفریقای مرکزی در خشونت مسیحیان، تخریب شده اند. بر اساس گزارش عفو بین الملل، هیچ یک از مساجد خارج شهر بانگی (پایتخت) هنوز تعمیر نشده اند. از زمان تشدید درگیری ها در سال 2013، بیش از شش هزار نفر در آفریقای مرکزی کشته شده اند.

“ هشدار عفو بین الملل درباره خشونت قومی علیه مسلمانان آفریقای مرکزی ”