۲۳ هزار نفر در جنگ یمن کشته و زخمی شده‌اند

کد خبر : #906
تاریخ انتشار : سه شنبه, 6 مرداد 1394 12:21
تعداد بازدید کننده : 619
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
۲۳ هزار نفر در جنگ یمن کشته و زخمی شده‌اند
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سازمان ملل نسبت به پیامدهای بحران انسانی ناشی از درگیری‌ها در یمن هشدار داد و میزان کشتار در این کشور را تکان‌دهنده خواند.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری«الشرق الاوسط» مصر، «یوهانس ون در کلاوو» مسئول هماهنگی کمک‌های انسان‌دوستانه سازمان ملل در یمن، دیروز در بیانیه‌ای اعلام کرد، درگیری‌های 4 ماه اخیر در این کشور، شهرهای این کشور را به ویرانه‌ای تبدیل کرده و زندگی مردم آن را نابود کرده است.

این مقام سازمان ملل افزود، طبق ارزیابی‌های محلی، حدود 23 هزار نفر در این درگیری‌ها کشته و زخمی شده‌اند و همچنین این درگیری‌ها خسارت‌های هنگفتی به زیرساخت‌های حیاتی این کشور از جمله مدارس، بیمارستان‌ها و فرودگاه‌ها وارد کرده است.

مسئول هماهنگی کمک‌های انسان‌دوستانه سازمان ملل که روز دوشنبه از «عدن» در جنوب یمن بازدید کرد، در ادامه بیانیه خود تأکید کرد، اوضاع در این کشور «توجیه ناپذیر است و با تعهدات طرف‌های درگیر به قوانین بین‌المللی انسان‌دوستانه در تعارض است.»

وی با تأکید بر اینکه تنها 15 درصد از بودجه درخواستی سازمان ملل برای ادامه کمک‌رسانی‌های انسان‌دوستانه به مردم یمن تامین شده است، از کشورهای جهان خواست با توجه به شرایط دردناکی که میلیون‌ها یمنی با آن روبه‌رو هستند، به تعهدات خود برای تامین کمک‌های مالی مورد نیاز، عمل کنند.

طبق این گزارش، عربستان سعودی به همراه کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌فارس (به جز عمان) و برخی دیگر از کشورهای عربی از 26 ماه مارس بمباران سنگین علیه مناطق مختلف یمن را با هدف بازگرداندن دولت «عبدر ربه منصور هادی» رئیس‌جمهور مستعفی یمن به قدرت و سرکوب جنبش «انصارالله» که ادعا می‌کنند مورد حمایت ایران است، آغاز کرده‌اند.

“ ۲۳ هزار نفر در جنگ یمن کشته و زخمی شده‌اند ”