درخواست صلیب سرخ از طرف های درگیر برای امدادرسانی به مردم یمن

کد خبر : #894
تاریخ انتشار : یکشنبه, 4 مرداد 1394 10:44
تعداد بازدید کننده : 716
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
درخواست صلیب سرخ از طرف های درگیر برای...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
صلیب سرخ جهانی از طرفهای درگیر در یمن خواست، اجازه امدادرسانی و رسیدن کمکهای انسانی به مردم محاصره شده این کشور را بدهند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آلمان، کمیته بین المللی صلیب سرخ با اشاره به افزایش شدت درگیریها در یمن، نسبت به بحرانی شدن وضع مردم این کشور هشدار داد و خواستار اجازه امدادرسانی به مناطق بحران زده در یمن شد.

انتوان گراند رییس هیات بین المللی این کمیته در بیانیه ای اعلام کرد: محنت و رنج مردم بی دفاع یمن در مناطق درگیری به نحو بی سابقه ای افزایش یافته و با گذشت بیش از یکصد روز از آغاز حملات ائتلاف به سرکردگی عربستان به این کشور، هنوز مناطق مختلف در مضیقه بی آبی و کمبود مواد غذایی و سوخت هستند. از سوی دیگر مردم و مراکز غیرنظامی هدف آتش و حملات هوایی سنگین جنگنده های عربستان قرار دارند.

وی افزود: در استانهای تعز و عدن در دو هفته گذشته درگیریهای زمینی بسیار شدید بوده و این وضع، رسیدن به مناطق درگیری و امدادرسانی به مردم و درمان مجروحان و جمع آوری اجساد کشته شدگان را بسیار دشوار کرده است. در اثر این وضعیت، رساندن کمکها به نجات یافتگان حملات هوایی عربستان بسیار مشکل شده است.

یمن از حدود چهار ماه پیش هدف تجاوز نظامی عربستان و تعدادی از کشورهای عربی قرار گرفته است.

در جریان حملات هوایی عربستان و متحدانش به یمن، اکثر زیرساختها و مناطق مسکونی این کشور منهدم شده اند .

عربستان به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن به قدرت، این کشور را هدف حملات وحشیانه قرار داده است .

“ درخواست صلیب سرخ از طرف های درگیر برای امدادرسانی به مردم یمن ”