فعالان آمریکایی: باید با خشونتهای پلیس مقابله شود

کد خبر : #891
تاریخ انتشار : یکشنبه, 4 مرداد 1394 10:36
تعداد بازدید کننده : 675
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
فعالان آمریکایی: باید با خشونتهای پلیس مقابله شود
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی، صدها نفر از فعالان آمریکایی در ایالت نیوجرسی تجمع کرده اند تا علیه خشونت پلیس و بی عدالتی نژادی فعالیت کنند.

بسیاری از این افراد برای شرکت در مراسم تشییع جنازه «ساندرا بلاند Sandra Bland » در این ایالت حضور دارند. این زن سیاهپوست در سلول زندانش در حالی پیدا شد که جان باخته بود. وی در تگزاس بازداشت شده بود. تظاهرات ضدخشونت پلیس آمریکا در ماههای اخیر خبرساز شده است. در ماه آوریل تصاویری ویدئویی منتشر شد که نشان می داد یک مرد سیاهپوست به نام والتر اسکات به هنگام فرار از دست یک افسر پلیس سفیدپوست درکارولینای جنوبی، هدف گلوله قرار گرفت و کشته شد. این رویداد به خبری بین المللی تبدیل شد. ماه گذشته نیز ساندرا بلاند زن جوان سیاهپوست که در تگزاس بازداشت شده بود، در سلول زندان مرده پیدا شد. فعالان حقوق مدنی در آمریکا تاکید دارند باید با قید فوریت به این مسائل رسیدگی شود. آنها مصمم هستند صدای اعتراض خود را به گوش همه برسانند.
در تجمع دیروز فعالان آمریکایی در نیوجرسی نیز بر همین مسائل تاکید شد.
کورنل وست West از فعالان حقوق مدنی آمریکا در این تظاهرات گفت: «ما باید به مبارزه خود ادامه بدهیم. ما باید پیام خود را به گوش جهانیان، سیاهپوستان و مردم آمریکا و مردمی برسانیم که به جان دیگران اهمیت می دهند و عاشق دیگران هستند. باید به آنها بگوییم که افرادی کشته می شوند و پلیس از کنترل خارج شده است و باید پاسخگو باشد. باید بگوییم که این روند به هیچ وجه قابل قبول نیست. این مسئله به اصول اخلاقی اساسی مربوط است.»
روز گذشته اعضای خانواده و دوستان ساندرا بلاند در مراسم تشییع جنازه او در شیکاگو شرکت کردند.
این زن بیست و هشت ساله به علت تخلف در هنگام رانندگی بازداشت شده بود که در زندان جان سپرد. ظاهرا او خودکشی کرده بود. اما بسیاری در آمریکا معتقدند مرگ ساندرا بلاند نشانه ای از جریانی گسترده و مشکل بزرگتر در آمریکا است.
آلنا استرلینگ از دوستان خانوادگی ساندرا بلاند گفت: «او برای مسئله ای که به آن اعتقاد داشت ایستاد و حاضر به فرمانبرداری نشد. رنجی که حالا خانواده او متحمل می شوند، منصفانه نیستند.»
میشل کمال نیز روز گذشته در تجمع نیوجرسی حضور داشت. وی مادر مردی سی ساله به نام عبدل است که دو سال پیش به دست پلیس آمریکا کشته شد. وی معتقد است مرگ ساندرا بلاند یکی دیگر از موارد خشونتهای گسترده پلیس آمریکا است. میشل کمال از مردم آمریکا می خواهد که به نشانه اعتراض به این وضع به خیابانها بیایند.
میشل کمال گفت: «عبدل یکی از قربانیان این وضع بود. می خواهند یاد او را به حاشیه ببرند اما اینطور نمی شود. من برای همین اینجا هستم. مردم نباید صبر کنند تا این بلا سر خودشان بیاید. آنها باید فعالیت کنند و تشکیلاتی معتبر بوجود بیاورند تا به همه اطلاع رسانی کنند که این مشکل، جدی است.»
شرکت کنندگان در تجمع دیروز در شهر نیووارک در نیوجرسی تاکید داشتند تا زمانی که این نوع برخوردهای پلیس ادامه داشته باشد، آنها برای ایجاد تغییرات واقعی و پایدار به مبارزه خود ادامه خواهند داد. این شعار که «جان سیاهپوستان باارزش است» حالا به شعاری مطرح در سراسر آمریکا تبدیل شده است. به نظر می رسد این جریان(اعتراضی) در حال قدرت گرفتن است.

“ فعالان آمریکایی: باید با خشونتهای پلیس مقابله شود ”