محرومیت حدود 2 میلیون کودک یمنی از تحصیل با ادامه حملات آل سعود

کد خبر : #881
تاریخ انتشار : شنبه, 3 مرداد 1394 14:44
تعداد بازدید کننده : 918
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
محرومیت حدود 2 میلیون کودک یمنی از تحصیل با...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) اعلام کرد: ادامه بمبارانها و درگیری های زمینی در یمن موجب تعطیلی سه هزار و 600 مدرسه و محرومیت نزدیک به 2 میلیون کودک یمنی از ادامه تحصیل شده است.

به گزارش ایرنا؛ جولین هارنی نماینده صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) در یمن روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد که درگیری های زمینی و بمباران های بی وقفه نیروهای آل سعود، سه هزار و 600 مدرسه در این کشور را وادار به تعطیلی و حدود یک میلیون و 800 هزار کودک این کشور را از تحصیل محروم کرده است.

وی در این بیانیه آورده است: فراهم کردن فرصت آموزش و پرورش برای کودکان یمنی هم برای آینده خود این کودکان و هم خانواده های آنان اهمیتی حیاتی دارد.

هارنی گفته است که مسئولان این نهاد همه تلاش خود را برای فراهم کردن امکان تحصیل برای کودکان یمنی در شرایط بحرانی کنونی به کار خواهند برد.

به گفته وی، یونیسف در نظر دارد در سال تحصیلی جدید که از پنجم سپتامبر آغاز خواهد شد با اجرای یک طرح ضربتی آموزشی، امکان جبران عقب افتادگی های تحصیلی را برای حدود 200 هزار کودک یمنی فراهم کند؛ قرار است مسئولان وزارت آموزش و پرورش یمن نیز در اجرای این طرح یونیسف را یاری کنند.

هارنی، بازگشایی مدارس و اجرای برنامه های ویژه آموزشی این نهاد را منوط به بهبود شرایط امنیتی دراین کشور دانسته و اعلام کرده است که برای ترمیم خرابی های شمار زیادی از مدارس یمن به 11 میلیون دلار بودجه فوری نیاز دارد.

به گزارش ایرنا، ائتلاف عربی به رهبری عربستان ضمن محاصره یمن از هوا، زمین و دریا، بیشتر تاسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستانها، مدارس و خانه های مردم یمن را ویران و هزاران غیرنظامی از جمله صدها زن و کودک را شهید و یا مجروح کرده است.

عربستان با ائتلاف 9 کشور عربی منطقه به جز عمان از 6 فروردین سال جاری حملات گسترده ای علیه فقیرترین کشور عربی منطقه به اجرا گذاشت تا عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری فراری و مستعفی را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انصارالله که امنیت شهرهای یمن را تامین می کردند، جلوگیری کند.

حملات بی نتیجه عربستان علیه یمن با سکوت مجامع جهانی به ویژه اعضای دائم شورای امنیت به عنوان مسوول اصلی حفظ صلح و امنیت جهانی همراه است.

“ محرومیت حدود 2 میلیون کودک یمنی از تحصیل با ادامه حملات آل سعود ”
تگ ها یمنیونیسف