به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، انجمن روانشناسی آمریکا با ارائه...

کد خبر : #867
تاریخ انتشار : دوشنبه, 22 تیر 1394 11:18
تعداد بازدید کننده : 836
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، انجمن...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دبیر کل سازمان ملل متحد با انتشار گزارشی سال ۲۰۱۴ میلادی را نسبت به سال‌های گذشته خونین‌ترین سال برای کودکان افغانستان دانست.

ه گزارش تسنیم، «بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل متحد اعلام کرد: سال 2014 میلادی در مقایسه با سال‌های گذشته، خونین‌ترین سال برای کودکان افغانستان بوده است.

سازمان ملل متحد در گزارشی اظهار داشت: در طول سال‌های 2010 تا 2014 میلادی 2302 کودک در افغانستان کشته شده و 5047 کودک دیگر زخمی شده‌اند.

این سازمان علت اصلی کشته شدن کودکان در افغانستان را حملات انتحاری، جنگ‌های مستقیم نیروهای امنیتی و مخالفان مسلح، مین‌های کنار جاده‌ای و دیگر خشونت‌ها می‌داند.

چندی پیش سازمان‌های بین‌المللی مدافع حقوق کودکان و نهادهای جامعه مدنی افغانستان از تلفات سنگین کودکان در جنگ افغانستان انتقاد کردند.

آن‌ها از گروه‌های مسلح مخالف حکومت افغانستان خواستند تا در جنگ‌ها از کودکان و زنان به عنوان سپر انسانی استفاده نکنند.

سازمان ملل متحد نیز اعلام کرده که در هیچ جنگی طرفهای درگیر حق این را ندارد تا مناطق مسکونی، زنان و کودکان را به عنوان سپر دفاعی بکار ببرند.

این در حالی است که مقامات امنیتی و نظامی افغان می‌گویند: طالبان و گروه‌های مسلح مخالت دولت کابل در جریان درگیری‌ها با پناه گرفتن در مناطق مسکونی امکان ادامه جنگ را از نیروهای افغان سلب می‌کنند.

“ به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، انجمن روانشناسی آمریکا با ارائه دستورالعمل‌های اخلاقی به نهادهای دولتی از جمله سازمان سیا و پنتاگون، عملاً حمایت خود را از روش‌های بازجویی و شکنجه مأموران امنیتی آمریکا اعلام کرده است. غرق مصنوعی و جلوگی ”