گزارشی جدید و افشا کننده درباره تبانی دولت آمریکا با انجمن روانشناسی در شکنجه زندانیان

کد خبر : #866
تاریخ انتشار : دوشنبه, 22 تیر 1394 11:16
تعداد بازدید کننده : 749
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
گزارشی جدید و افشا کننده درباره تبانی دولت...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
نتایج یک گزارش جدید نشان می‌دهد که انجمن روانشناسی آمریکا با پنتاگون و سازمان سیا تبانی و همدستی داشته و دستورالعمل‌هایی را برای حمایت از تکنیک‌های بازجویی و شکنجه پس از حملات ۱۱ سپتامبر ارائه کرده است.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، انجمن روانشناسی آمریکا با ارائه دستورالعمل‌های اخلاقی به نهادهای دولتی از جمله سازمان سیا و پنتاگون، عملاً حمایت خود را از روش‌های بازجویی و شکنجه مأموران امنیتی آمریکا اعلام کرده است. غرق مصنوعی و جلوگیری از خوابیدن زندانیان، از جمله روش‌های بازجویی و شکنجه مأموران سیا بوده است.

در این گزارش 542 صفحه ای آمده است: انجمن روانشناسی آمریکا با برخی از نهادهای دولتی از جمله سیا و پنتاگون تبانی کرده و دستورالعمل‌های اخلاقی را برای برنامه بازجویی و شکنجه در دوره دولت جورج دبلیو بوش ارائه کرده است.

نهادهای دولتی آمریکا به این دستورالعمل‌های اخلاقی نیاز داشتند تا روانشناسان این نهادها بتوانند در روش‌های بازجویی سخت پس از حملات 11 سپتامبر همچنان مشارکت داشته باشند.

انتشار این گزارش در شرایطی است که کمیته اطلاعات سنای آمریکا در ماه دسامبر گزارشی را در خصوص روش‌های بازجویی و شکنجه مأموران سیا منتشر کرده است. انجمن روانشناسی آمریکا در واکنش به این گزارش اعلام کرد که در سیاست‌های خود بازنگری خواهد کرد. این انجمن خواستار ممنوعیت حضور مستقیم روانشناسان خود در روند بازجویی‌ها شده است.

نادینه کاسلاو که ریاست کمیته نگارش این گزارش را به‌عهده داشته، تأکید کرد: هدف انجمن روانشناسی آمریکا این نبوده است که زمینه لازم برای استفاده از روش‌های بازجویی یا نقض حقوق بشر را فراهم کند، ولی احتمالاً نتیجه دستورالعمل‌های این انجمن، استفاده از روش‌های بازجویی بوده است.

“ گزارشی جدید و افشا کننده درباره تبانی دولت آمریکا با انجمن روانشناسی در شکنجه زندانیان ”