هشدار سازمان ملل درباره وضعیت بحرانی زنان آواره یمنی

کد خبر : #863
تاریخ انتشار : دوشنبه, 22 تیر 1394 11:08
تعداد بازدید کننده : 830
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
هشدار سازمان ملل درباره وضعیت بحرانی زنان آواره...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
صندوق جمعیت سازمان ملل اعلام کرد: نیمی از زنان آواره یمنی در معرض خطر واقعی قرار دارند و این صندوق اقدام به فراهم کردن 344 بسته حمایتی ویژه بهداشت با هزینه نیم میلیون دلار کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری الیمن الیوم، این صندوق از ارائه خدمات نجات دهنده به 1.8 میلیون زن در سن زایمان شامل زنان آسیب دیده در تجاوز عربستان به یمن خبر داد.

بر اساس اطلاعیه این صندوق، کمک های ارائه شده شامل بسته های بهداشتی زایمان ولوازم اصلی تضمین تولد ایمن ، بهداشتی وپاکیزه و برخورد با حالت های سقط جنین علاوه بر تهیه درمان می باشد.

این صندوق افزود: از اواخر مارس( فروردین) گذشته به دلیل تجاوز عربستان به یمن 80 درصد ساکنان شهرهای یمن نیازمند کمک های بشر دوستانه هستند وبیش از 1.2 میلیون یمنی آواره زن وکودک می باشند این در حالی است که از مجموع ساکنان آسیب دیده شهرها 525 هزار تن آنها زنان می باشند که پیش بینی می شود حامله باشند واحتمال می رود از این تعداد80 هزار زن در معرض خطرات زایمان می باشند که نیازمند مراقبت های ویژه قبل وبعد زایمان می باشند که در صورت نبود این مراقبت ها 4 هزار زن در معرض مرگ می باشند.

بر اساس این اطلاعیه میزان مرگ ومیر مادران در یمن در سال 2003 از هر 100 هزار زایمان 365 مورد ،به 148 مورد در سال 2013 کاهش داشته است واین گزارش نسبت به افزایش مرگ ومیر مادران بر اثر بحران کنونی هشدار داد.

لینا کریستیانسین نماینده صندوق جمعیت سازمان ملل در یمن پس از سفر اخیر خود به یمن گفت: توزیع بسته های حمایتی در میان زنان ودختران آواره یمنی که شامل کمک های بهداشتی مهم برای آنها است به حفظ کرامت آنها وسهولت دستیابی شان به خدمات بهداشتی بیشتر کمک می کند.

عربستان با ائتلاف 9 کشور عربی منطقه به جز عمان به همراهی آمریکا از ششم فروردین سال جاری حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز کرد تا عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابیون یمنی که امنیت شهرهای آن کشور را تامین می کنند، جلوگیری کند.

بر اثر این حملات تاکنون بیشتر تاسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستان ها، مدارس و خانه های مردم یمن ویران و هزاران یمنی از جمله صدها زن و کودک کشته و یا مجروح شده اند.

“ هشدار سازمان ملل درباره وضعیت بحرانی زنان آواره یمنی ”
تگ ها زنانیمن