اندیشکده آمریکایی : سفید پوستان آمریکایی ازداعشی ها خطرناک تر هستند

کد خبر : #825
تاریخ انتشار : سه شنبه, 9 تیر 1394 12:14
تعداد بازدید کننده : 718
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
اندیشکده آمریکایی : سفید پوستان آمریکایی...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
یک اندیشکده آمریکایی با انتشار نتایج تحقیقات جدید خود اعلام کرد که سفید پوستان آمریکایی در14سال گذشته بیش از هرگروه تروریستی در این کشور مرتکب قتل واقدامات تروریستی شده اند و آن ها در قیاس با گروه داعش وسایر گروه ها برای آمریکا خطرناک تر هستند.

به گزارش ایرنا، اندیشکده بنیاد آمریکای نوین در گزارش تحلیلی درمورد 26 حمله تروریستی که از واقعه یازده سپتامبر سال 2001 تاکنون دراین کشور انجام شده، یاد آور شده است که عاملان 19مورد ازاین حملات تروریستی گروه های مختلف بویژه سفید پوستان آمریکایی بوده اند.
در همین گزارش با اشاره به مواردی از قبیل حمله 10روز پیش یک جوان سفید پوست نژاد پرست به کلیسای سیاهپوستان آمریکایی درایالت کارولینای جنوبی که منجر به مرگ 9 نفر از سیاهپوست ها شد، و حمله سال 2012 به یک معبد هندی های مقیم ایالت ویسکانسین که 6 کشته به جای گذاشت، گفته شده است درحالی که در فاصله 14 سال گذشته 26 نفر قربانی عملیات تروریستی از سوی گروه های مدعی مسلمانی شده اند، 48 نفر به دست گروه های داخلی با مذهب و ادیان مختلف، جان خود را از دست داده اند.
این اندیشکده گروه های دست راستی، نژاد پرستان و سازمان های ضد دولتی آمریکا را ازجمله گروه های تروریستی سفید پوستی نام برده که تاکنون بارها در این کشور به اقدامات تروریستی متوسل شده اند.
پیتر برگن معاون سرپرست بخش مطالعات اندیشکده بنیاد آمریکای نوین تروریسم را به لحاظ قضایی اقدامات خشونت آمیزی توصیف کرده است که از سوی گروه ها و افراد غیر دولتی علیه شهروندان غیر نظامی صورت می گیرند.

“ اندیشکده آمریکایی : سفید پوستان آمریکایی ازداعشی ها خطرناک تر هستند ”