ارائه دادخواست حقوق بشری انصارالله علیه عربستان به دیوان بین المللی کیفری

کد خبر : #819
تاریخ انتشار : سه شنبه, 9 تیر 1394 11:33
تعداد بازدید کننده : 857
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
ارائه دادخواست حقوق بشری انصارالله علیه عربستان...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
یکی از رهبران انصار الله یمن اعلام کرد که این جنبش هفته آینده اولین دادخواست مربوط به تجاوز عربستان و کشورهای عربی به یمن و کشتار مردم بی‌گناه این کشور را به دیوان کیفری بین المللی تقدیم می‌کند.

به گزارش فارس، «مجید ضرغام »، یکی از رهبران جنبش انصار الله یمن خبر داد: انصار الله هفته آتی با میانجیگری عمان اولین دادخواست خود درباره جرایم تجاوز وحشیانه رژیم آل سعود به ملت یمن را که با کشتار مردم اعم از زنان و کودکان بی گناه و دیگر موارد نقض حقوق بشر همراه بوده است، به دیوان کیفری بین المللی ارائه می‌دهد.

وی افزود: پرونده دادخواست در ده‌ها صفحه تنظیم شده و دربرگیرنده موارد و آمار و ارقام دقیق جنایات رژیم آل سعود در تجاوز به ملت یمن بوده و به دیوان کیفری بین المللی ارائه می شود.

این رهبر انصار الله گفت:عربستان در حملات هوایی خود علیه یمن جان غیر نظامیان را دست کم گرفته و مرتکب کشتار و قتل عام صدها شهروند در اقصی نقاط این کشور شده است.

عربستان سعودی از 6 فروردین (26 مارس) در تلاش برای بازگرداندن قدرت به عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور سابق متواری یمن، متحد نزدیک ریاض، تهاجم نظامی به این کشور را آغاز کرد تا این کشور را در آستانه بروز یک فاجعه انسانی قرار بدهد.

“ ارائه دادخواست حقوق بشری انصارالله علیه عربستان به دیوان بین المللی کیفری ”