قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران حقوق اقلیت ها را بصورت جامع دیده است

کد خبر : #813
تاریخ انتشار : یکشنبه, 7 تیر 1394 15:12
تعداد بازدید کننده : 639
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران حقوق اقلیت ها...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
معاون حقوقی قوه قضاییه با اشاره به اینکه قانون اساسی جمهوری اسلام ایران حقوق اقلیت ها را بصورت جامع دیده است گفت: در کمترین کشوری این میزان حمایت از اقلیت ها در قانون اساسی آن کشور دیده می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، ذبیح الله خدائیان در نشست با نمایندگان اقلیت های دینی که به میزبانی معاونت فرهنگی قوه قضاییه برگزار شد افزود: همه ایرانیان از جمله اقلیت های کشور از حقوق مساوی و برابر برخوردار هستند.
وی افزود: امروز هیچ کشوری را نمی توان یافت که همه اتباع آن از یک قوم، نژاد و یا یک مذهب باشند و اغلب کشورهای جهان دارای اقلیت های مذهبی و قومی گوناگون هستند.
خدائیان با اظهار اینکه متاسفانه در برخی کشورها تبعیض هایی نسبت به اقلیت ها صورت می گیرد افزود: کنواسنیون های بین المللی متعددی در حمایت از اقلیت های مذهبی به تصویب رسیده است که از جمله آنها می توان به منشور سازمان ملل، اعلامیه جهانی سازمان ملل، کنوانسیون های ممنوعیت تبعیض نژادی یا حقوق کودک اشاره کرد.
وی با استناد به اصول 14، 19 و 21 قانون اساسی ادامه داد: بر اساس اصول قانون اساسی، مردم ایران از هر قوم و قبیله ای از حقوق مساوی برخوردار هستند و رنگ و نژاد سبب امتیاز برای فرد نیست.

“ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران حقوق اقلیت ها را بصورت جامع دیده است ”