معصومه حاج حسینی: مطالبه زنان اصلاح نظام اشتغال است

کد خبر : #793
تاریخ انتشار : یکشنبه, 31 خرداد 1394 14:43
تعداد بازدید کننده : 766
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
معصومه حاج حسینی: مطالبه زنان اصلاح نظام اشتغال...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
یک کارشناس مسائل زنان با اشاره به اینکه مطالبه زنان اصلاح نظام اشتغال است، گفت: ضرورت نظرسنجی در خصوص حضور زنان در ورزشگاه، اقلیت زنان موافق حضور زنان در ورزشگاه هستند.

به گزارش تسنیم، معصومه حاج‌حسینی در واکنش به حضور زنان در ورزشگاه‌ها به‌ویژه استادیوم ورزشی مسابقات فوتبال اظهار داشت: با کلّیت موضوع مخالفم چرا که این امر گامی است تا مردان هم برای حضور در ورزشگاه و ورزش بانوان به‌عنوان تماشاگر مطالبه‌ای داشته باشند که این خود تبعاتی به‌دنبال دارد.

وی با اشاره به اینکه ابراز احساسات و هیجانات زنان نسبت به مردان در ورزشگاه‌ها از نظر شرعی مشکل‌ساز است، گفت: کسانی که طرح حضور زنان در ورزشگاه‌ها را مطرح کردند باید بدانند این مطالبه عموم زنان نیست.

حاج‌حسینی با بیان "اگر این گام حضور زنان در ورزشگاه برداشته شود به‌مرور مطالبات غیرمنطقی دیگر ارائه می‌شود که باید بگویم چه از ظاهر جامعه اسلامی باقی خواهد ماند؟" افزود: وقتی حرمت زن و مرد شکسته شود چه تضمینی وجود دارد که امیال دیگر فعال نشود و مشکل‌های فراوانی نداشته باشیم؟

وی با ابراز اینکه موضوع حضور زنان در ورزشگاه‌ها رویکرد سیاسی دارد، اظهار داشت: اگر این مسیر از حضور زنان در ورزشگاه‌ها جلوتر رود تبعات بیشتری خواهد داشت و این‌جاست که مردم غیور ساکت نمی‌نشینند.

این کارشناس مسائل زنان با تذکر "اگر مراجع دینی به‌هنگام در خصوص امر فوق ورود نکنند، فردا تبعات جبران ناپذیری را شاهد خواهیم بود" افزود: اموری مانند مطرح کردن حضور زنان در ورزشگاه‌ها انسجام ملی را به چالش می‌کشد.

حاج‌حسینی با بیان اینکه مطرح کردن حضور زنان در ورزشگا‌ه‌ها مسیر و مقصودی دیگر دارد، اظهار داشت: مسئله اصلی در حوزه زنان که به‌عنوان دغدغه است اصلاح نظام اشتغال زنان در کشور است نه حضورشان در ورزشگاه‌ها.

وی گفت: باید نظرسنجی در خصوص حضور زنان در ورزشگاه‌ها صورت گیرد تا مشخص شود این مطالبه مربوط به اقلیت زنان است نه حداکثری. در واقع باید افکارسنجی غیرسیاسی و علمی صورت گیرد.

رئیس سابق دانشکده مطالعات راهبردی و آینده پژوهش زنان و خانواده ادامه داد: مسئولان باید مطالعات را براساس فرمان شریعت و اسلام مطرح کنند، آیا حداکثری زنان چنین مطالبه‌ای دارند یا حداقلی آنان؟

“ معصومه حاج حسینی: مطالبه زنان اصلاح نظام اشتغال است ”