قدردانی اشرف غنی از رهبری برای دستور ثبت‌نام کودکان مهاجر افغانستانی در مدارس ایران

کد خبر : #792
تاریخ انتشار : یکشنبه, 31 خرداد 1394 14:39
تعداد بازدید کننده : 795
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
قدردانی اشرف غنی از رهبری برای دستور ثبت‌نام...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
رئیس‌جمهور افغانستان از رهبر معظم انقلاب برای دستور ایشان جهت ثبت‌نام کودکان مهاجر افغانستانی در مدارس جمهری اسلامی ایران تشکر و قدردانی کرد.

به گزارش تسنیم، اشرف‌غنی رئیس‌جمهور افغانستان با انتشار پیام ویدئویی به مناسبت فرارسیدن روز جهانی پناهنده از حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به واسطه دستور ایشان جهت ثبت‌نام کودکان مهاجر افغانستانی در مدارس کشورمان تقدیر و تشکر کرد.

در این پیام با اشاره به سفر غنی به تهران آمده است: هر دو طرف به توافق رسیدیم که برای بررسی امور مهاجرین، کمیته مشترکی ایجاد گردد. این کمیته در ایران روی مشکلات مهاجرین افغان کار خواهد کرد. من از رهبر جمهوری اسلامی ایران تشکر می‌کنم که فرمان دادند تا کودکان مهاجر افغان حق ورود به مدارس آن کشور را داشته باشند. برای برگشت داوطلبانه مهاجرین، تمدید مدت اقامت و دریافت جواز کار، با طرف ایرانی در ارتباط هستیم تا به توافق برسیم.

حدود یک ماه قبل، حضرت امام خامنه‌ای دستور دادند که هیچ کودک افغانستانی، حتی مهاجرینی که به صورت غیرقانونی و بی‌مدرک در ایران حضور دارند، نباید از تحصیل باز بمانند و همه آن‌ها باید در مدارس ثبت‌نام شوند.

این اتفاق بزرگ و تاریخ‌سازی در تاریخ روابط دو ملت بود.

دستور مقام معظم رهبری با واکنش‌های مثبتی در بین جامعه مهاجرین افغانستانی و همین‌طور جامعه ایرانی‌ها روبرو شد.

یک روز بعد از انتشار این دستور محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت قول پیگیری آن را داد و سرانجام وزیر آموزش و پرورش چند هفته پیش در دستور ویژه‌ای مجوز ثبت‌نام تمام کودکان مهاجر افغانستانی را صادر کرد.

“ قدردانی اشرف غنی از رهبری برای دستور ثبت‌نام کودکان مهاجر افغانستانی در مدارس ایران ”