رژیم صهیونیستی مانع ورود گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل شد

کد خبر : #774
تاریخ انتشار : سه شنبه, 26 خرداد 1394 15:13
تعداد بازدید کننده : 636
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
رژیم صهیونیستی مانع ورود گزارشگر حقوق بشر...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد این رژیم به تازگی از ورود گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل متحد به سرزمین‌های ‌اشغالی فلسطینی ممانعت کرده است.

ماکاریم ویبیسونو ، گزارشگر ویژه سازمان ملل در باره وضعیت حقوق بشر در سرزمین‌های اشغالی فلسطینی هفته گذشته قرار بود به فلسطین اشغالی و سرزمین‌های فلسطینی سفر کند تا گزارشی را برای ارائه به مجمع عمومی سازمان ملل در پاییز امسال، تهیه کند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از بیت المقدس،امانوئل ناهشون ، سخنگوی وزارت امور خارجه اسرائیل گفت:« ما اجازه این سفر را به وی ندادیم زیرا اسرائیل با همه کمیسیون‌های بین المللی و همه گزارشگران همکاری می‌کند مگر آن که ماموریتی که به آنها محول می‌شود ضد اسرائیلی باشد و اسرائیل فرصتی برای ارائه نظرات خود نداشته باشد.»
به گفته وی اسرائیل پیش از این در سال 2014 هم مانع ورود این گزارشگر به اسرائیل (فلسطین اشغالی) و سرزمین‌های فلسطینی شده بود.در نتیجه این گزارشگر گزارش خود را از طریق دیدار و گفتگو با مسئولان فلسطینی در اردن تنظیم کرد.
گزارشگر ویژه که از طرف شورای حقوق بشر سازمان ملل منصوب می‌شود، بلندپایه‌ترین کارشناس مسائل حقوق بشری در سرزمین‌های فلسطینی است. اسرائیل روابط خوبی با شورای حقوق بشر ندارد. این رژیم پس از تصمیم ماه مارس سال 2012 شورای حقوق بشر برای تحقیق در باره عواقب شهرک سازی اسرائیل در سرزمین‌های فلسطینی این شورا را تحریم کرد اما این تحریم در اکتبر سال 2013 پایان یافت.
سخنگوی وزارت خارجه اسرائیل گفت این رژیم بار دیگر با شورای حقوق بشر سازمان ملل همکاری می‌کند ولی همه گزارش ها و توصیه‌های آن را نمی‌پذیرد.
اسرائیل در مارس 2015 هم بحث‌های این شورا را در باره حمله تابستان سال 2014 به غزه تحریم کرد.

“ رژیم صهیونیستی مانع ورود گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل شد ”