حقوق بشر سازمان ملل خواستار حمایت از حقوق مهاجران شد

کد خبر : #772
تاریخ انتشار : سه شنبه, 26 خرداد 1394 14:58
تعداد بازدید کننده : 568
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
حقوق بشر سازمان ملل خواستار حمایت از حقوق...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل از جامعه بین الملل به علت کوتاهی در حمایت از حقوق مهاجران انتقاد کرد و از اتحادیه اروپا خواست درهای خود را بگشاید.

به گزارش واحد مرکی خبر، زید رعد الحسین در سخنانی در بیست و نهمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو اعلام کرد این افراد چه دارای روادید باشند چه نباشند همانند همه ما از حقوق انسانی برخوردارند.
وی افزود هنگامی که افراد نمی توانند از طریق کانال ها و شیوه های عادی از سرکوب ، خشونت و فشارهای اقتصادی فرار کنند ، به ناچار به روش های غیرقانونی روی آورند و این مسئله آنها را تبدیل به انسان هایی تبهکار نمی کند.
وی خاطر نشان کرد مهاجران را فشاری برای دولت ها نمی داند بلکه معتقد است این افراد همانند کارگران ، مصرف کنندگان و مالیات دهندگان در رشد اقتصادی همه جوامع نقش دارند .
بنا بر اعلام سازمان ملل نزدیک به دو هزار مهاجر در تلاش برای عبور از دریای مدیترانه از ابتدای امسال تاکنون جان خود را از دست داده اند و کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل کشته شدن این تعداد مهاجر را نوعی زنگ خطر می داند.
الحسین می گوید همچنانکه گزارشگر ویژه سازمان ملل درباره حقوق مهاجران اعلام کرده است اتحادیه اروپا ابرازهای لازم را در اختیار دارد تا به یک میلیون پناهجویی که در خشونت های سوریه یا دیگر کشورها بی خانمان شده اند بیش از یک سال پناه دهد و این تعداد از پناهجویان تنها دو دهم درصد جمعیت اتحادیه اروپا را تشکیل خواهند داد حال آنکه تعداد پناهجویان در لبنان 26 درصد جمعیت این کشور است.
وی همچنین به بحران های جنوب شرق آسیا اشاره و از اقدام استرالیا در مخالفت با پذیرش مهاجران انتقاد کرد.
به گزارش خبرگزاری آناتولی از ژنو ، وزیر مهاجرت استرالیا اعلام کرد دولت استرالیا در سیاست خود در قبال پناهجویان شفاف است و به افرادی که غیرقانونی وارد این کشور شده اند اجازه حضور نخواهد داد.

“ حقوق بشر سازمان ملل خواستار حمایت از حقوق مهاجران شد ”