توضیحات مولاوردی درباره تشکیل وزارتخانه زنان

کد خبر : #764
تاریخ انتشار : یکشنبه, 24 خرداد 1394 10:22
تعداد بازدید کننده : 719
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
توضیحات مولاوردی درباره تشکیل وزارتخانه زنان
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده در زمینه ارتقای تشکیلات زنان به وزارتخانه،گفت: این موضوع مخالفانی دارد چرا که برخی افراد معتقدند که اگر وزارت زنان و خانواده تشکیل شود، هیچ دستگاه دیگری احساس مسئولیت در حوزه زنان و خانواده نمی‌کند.

به گزارش ایسنا،شهیندخت مولاوردی تصریح کرد: ارتقای جایگاه زنان به وزارتخانه با تشکیل نهاد فراقوه‌ای زنان منافاتی ندارد چرا که این نهاد تشکیل شده از قوای سه گانه است.

وی با اشاره به اقدامات معاونت امور زنان در زمینه ارتقای جایگاه زنان گفت: ما در حال بازنگری ساختار تشکیلات زنان و خانواده هستیم و برنامه‌های راهبردی در این زمینه تدوین و پیش‌نویس آن تقریبا آماده شده است.

به گفته مولاوردی، در حال حاضر حدود 18 دستگاه به نوعی در زمینه زنان مسئولیت دارند.

مولاوردی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به وضعیت زنان سرپرست خانوار اظهار کرد: مهم‌تر از باسواد شدن زنان سرپرست خانوار ، آموزش مهارت به آنان است. بیش از 70 درصد از این دسته از زنان بی‌سواد و 82 درصد از زنان سرپرست خانوار بیکار هستند.

وی با بیان اینکه برگزاری دوره‌های آموزش مهارتی و اشتغال زنان سرپرست خانوار باید در اولویت قرار گیرد، ادامه داد: در این زمینه تفاهم‌نامه‌ای با سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و وزارت کشور امضا کرده‌ایم تا به توانمندسازی این زنان در کل کشور پرداخته شود.

“ توضیحات مولاوردی درباره تشکیل وزارتخانه زنان ”
تگ ها زنان