پیدا شدن 68 مهاجر غیرقانونی در انگلیس

کد خبر : #753
تاریخ انتشار : شنبه, 16 خرداد 1394 12:05
تعداد بازدید کننده : 997
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
پیدا شدن 68 مهاجر غیرقانونی در انگلیس
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
مقامات انگلیس روز جمعه گفت که 68 مهاجرغیرقانونی که در میان آنها دو زن باردار و 15 کودک بودند، در کانتینرهایی در بندر بین المللی 'هارویچ ' واقع در شمال شرق لندن پیدا شدند.

به گزارش ایرنا، به گفته یک سخنگوی وزارت کشور انگلیس این مهاجران غیرقانونی اواخر پنجشنبه شب در جریان بازرسی ماموران مرزی، در داخل چهار کامیون کانتینری پیدا شدند.

این سخنگو گفته است که 35 نفر از این پناهجویان افغانی، 22 نفرشان چینی، ده نفرشان ویتنامی و یک نفرشان روس است.

سخنگوی وزارت کشور انگلیس گفته است که هفت از این مهاجران غیرقانونی به دلیل شرایط بد جسمانی به بیمارستان منتقل و 61 نفر بقیه به اداره مهاجرت تحویل داده شدند.

وی اضافه کرد: چهار راننده کامیون کانتینری نیز در جریان کشف پناهجویان، به ظن تسهیل در مهاجرت غیرقانونی دستگیر شدند.

در همین حال یک سخنگوی خدمات اورژانس شرق انگلیس با اشاره به انتقال هفت نفر از مهاجران غیرقانونی به بیمارستان، گفته است: این بیماران حال مساعدی ندارند و از درد شکم و سینه رنج می برند با این حال هیچ جراحت جدی مشاهده نشده است و زندگی هیچکدام در خطر نیست.

یه گفته این سخنگو، دو زن باردار در بین هفت نفری هستند که بستری شده اند.

منابع انگلسی گزارش دادند ظاهرا این کامیون های کانتینری از طریق کشتی از کشورهلند به بندرهارویچ واقع در اسکس و 139 کیلومتر شمال شرق لندن وارد شده بودند.

در اگوست گذشته نیز اعلام شده بودکه 34 مهاجرغیرقانونی در داخل کانتینری در اسکله بندر تلبوری در 56 کیلومتری شهر لندن، کشف شده است.

پلیس انگلیس گفت که این 34 نفر شامل 15 کودک ، 9 زن و 10 مرد، و نیز یک جسد ، از سیک های افغانستان بوده و از طریق یک کشتی کانتینربر از بندری در بلژیک، وارد این کشور شده بودند.

“ پیدا شدن 68 مهاجر غیرقانونی در انگلیس ”