جوانان ایرانی علیرغم تحریم‌های غیر قانونی به دستاوردهای عظیمی دست یافته‌اند

کد خبر : #739
تاریخ انتشار : دوشنبه, 11 خرداد 1394 10:34
تعداد بازدید کننده : 728
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
جوانان ایرانی علیرغم تحریم‌های غیر قانونی به...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
معاون نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل متحد طی سخنانی در مجمع عمومی این سازمان اعلام کرد که اگر به جوانان اعتماد شود آنان در کنار شکوفا نمودن همه عرصه های اقتصادی، اجتماعی، ارزشهای نسل های قبل را نیز پاس خواهند داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، غلامحسین دهقانی سفیر و معاون نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل متحد در نیویورک روز جمعه طی سخنانی در نشست عالیرتبه موسوم به «بیستمین سالگرد برنامه اقدام برای جوانان» در مجمع عمومی این سازمان ضمن تشریح اهمیت جایگاه جوانان در توسعه اجتماعی و اقتصادی کشورها, به نقش موثر جوانان کشورمان در پیشرفت‌های حاصله در جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: سطح آموزش عالی در ایران بالا است به همین جهت در جامعه امروز ایران جوانان توانمندی بالایی از خود نشان داده‌اند و در حوزه‌های مختلف ایران را به رده‌های بالای جهانی رسانده‌اند. در این میان ، حدود 60 درصد دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های ایران را زنان تشکیل می دهند.

سفیر کشورمان در ادامه سخنرانی خود تاکید نمود که جوانان ایرانی علیرغم تحریم‌های غیرقانونی علیه جمهوری اسلامی ایران و نیز با وجود هشت سال جنگ تحمیلی علیه کشور، به دستاوردهای عظیمی در عرصه‌های مختلف علمی و فناوری، پزشکی و صنعتی دست یافته‌اند.

وی گفت اگر به جوانان اعتماد شود و در توانمندسازی آنان جدیت صورت گیرد آنان در کنار شکوفاشدن و شکوفا نمودن همه عرصه‌های اقتصادی اجتماعی, ارزش‌های نسل‌های قبل را نیز پاس خواهند داشت.

دهقانی همچنین در بخش دیگری از سخنرانی خود گفت: افراطی‌گری خشونت‌گرا مشکلی است که امروزه در منطقه خاورمیانه و دیگر مناطق دنیا با آن دست به گریبان هستیم. جای تاسف است که اکثریت افراد گرفتار در دام این گروه‌های افراطی جوانان هستند که تعداد قابل توجهی از آنان از غرب می‌آیند. تروریست‌ها از کم‌تجربگی و آرمان‌خواهی این جوانان سوء‌استفاده می‌کنند و با تبلیغات گمراه‌کننده آنان را به دام می‌اندازند. لذا به‌کارگیری راهکارهایی برای خنثی‌نمودن شیوه‌های تبلیغی این گروه‌های افراطی در شبکه‌های اجتماعی برای صیانت از جوانان و جلوگیری از به دام افتادن آنها در کنار دیگر اقدامات، یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر برای همه دولت‌ها است.

سفیر کشورمان در پایان سخنرانی خود با یادآور شدن اهمیت برنامه اقدام جهانی برای جوانان تاکید نمود که جمهوری اسلامی ایران همچنان آمادگی دارد تا در راستای تحقق کامل اهداف این برنامه جهانی برای جوانان، با اعضای جامعه جهانی همکاری و تبادل تجربه نماید.

“ جوانان ایرانی علیرغم تحریم‌های غیر قانونی به دستاوردهای عظیمی دست یافته‌اند ”