اگر دانش‌آموزان افغانستانی مشکلی برای تحصیل داشتند، شورای انقلاب فرهنگی پیگیری می‌کند

کد خبر : #725
تاریخ انتشار : دوشنبه, 4 خرداد 1394 11:29
تعداد بازدید کننده : 655
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
اگر دانش‌آموزان افغانستانی مشکلی برای تحصیل...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌گوید دانش‌آموزان افغانستانی برای تحصیل مشکلی نخواهند داشت و اگر هم مشکلی به وجود آید، شورا آن را پیگیری می‌کند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، هفته پیش خبر مطالبه مقام معظم رهبری برای تحصیل همه کودکان افغانستانی؛ اعم از قانونی و غیرقانونی در مدارس ایرانی، منتشر شد و بازتاب‌های گسترده‌ای پیدا کرد.یک روز بعد از انعکاس این خبر، محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت در نشست خبری هفتگی خود از این تصمیم استقبال کرد واین دستور را "سنجیده و از جهت انسان‌دوستانه، قابل افتخار" دانست و افزود که دولت وظیفه دارد آن را "با دقت به سرانجام برساند".
نوبخت همچنین اعلام کرد که وزارت آموزش و پروش از این اقدام حمایت خواهد کرد و اقدامات لازم برای عملی شدن آن را انجام خواهد داد. گفته‌های نوبخت نشان می‌داد که ظاهرا مانعی برای آغاز و پیگیری روند اجرایی شدن این مطالبه بسیار مهم وجود ندارد و با مطالبه شخص اول نظام جمهوری اسلامی و استقبال سخنگوی رسمی نهاد اجرایی کشور،این ماجرا خیلی زود زنگ حقیقت به خود خواهد گرفت.
انتشار این اخبار موجب خوشحالی طیف وسیعی از ایرانی‌ها و افغانستانی‌‌هایی شد که از این اقدام انسانی به وجد آمده بودند.
ماجرای تحصیل کودکان مهاجر افغانستانی ظاهرا در حال پیگیری در شورای عالی انقلاب فرهنگی است و این ماجرا برای اجرایی شدن در حال روند امور در شوراست.
با محمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره این ماجرا و چگونگی اجرایی شدن آن گفتگو کردیم.
مخبر دزفولی امیدوارانه گفتگو کرد و گفت:" کودکان افغانستانی برای تحصیل مشکلی نخواهند داشت و اگر هم مشکلی به وجود آید، شورا وظیفه خود می‌داند که آن را پیگیری کند"
جمله امیدوار‌کننده‌ای که امیدواری بیشتری در روند پیگیری و اجرایی شدن این مطالبه مهم رهبر انقلاب ایران است و آن طور که شواهد و قرائن نشان می‌دهد سال تحصیلی جدید سال خوبی برای همه کودکان مهاجر افغانستانی خواهد بود.

“ اگر دانش‌آموزان افغانستانی مشکلی برای تحصیل داشتند، شورای انقلاب فرهنگی پیگیری می‌کند ”