تاسک: اتحادیه اروپا توان پذیرش همه مهاجران را ندارد

کد خبر : #708
تاریخ انتشار : سه شنبه, 29 اردیبهشت 1394 10:02
تعداد بازدید کننده : 677
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
تاسک: اتحادیه اروپا توان پذیرش همه مهاجران را...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
'دونالد تاسک' رییس شورای اروپا گفت که اتحادیه اروپا نمی تواند به همه پناهجویان غیرقانونی که خود را به مرزهای این قاره می رسانند، اجازه ورود بدهد.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، وی در مصاحبه ای با روزنامه لهستانی 'پولسکا/Polska' افزود: من واقع بین هستم و به نظرم اولین نکته این است که همه ما باید برای تدوین سیاست جدیدی به منظور بازگرداندن مهاجران تلاش کنیم.

تاسک ادامه داد: ما به شیوه ای مسئولانه تنها می توانیم عده مشخصی از مهاجران را بپذیریم...کسانیکه می گویند درها را باید باز کنیم نادرست می گویند و می دانند این امر ممکن نیست.

بر اساس این گزارش، واژگونی قایق های حامل مهاجران غیرقانونی در دریای مدیترانه توجهات بین المللی را به موضوع مهاجرت غیرقانونی به اروپا جلب کرده است.

کمیسیون اروپا در حال تدوین و تصویب طرحی است که به موجب آن هر یک از کشورهای عضو این اتحادیه باید تعداد مشخصی از مهاجران را بر اساس معیارهایی مانند جمعیت و وضعیت اقتصادی خود بپذیرند.

هجوم مهاجران غیرقانونی به اروپا در سال 2015 میلادی، ابعاد وسیع و تازه ای یافته است. تنها در روز 14 مه (24 اردیبهشت)، دو هزار مهاجر در 10 عملیات نجات با همکاری گارد ساحلی ایتالیا در دریای مدیترانه نجات یافتند.

سران 28 کشورعضو اتحادیه اروپا 23 آوریل (3 اردیبهشت) در بروکسل گرد هم آمدند و در مورد بحران پناهجویان در مدیترانه و درخواست ایتالیا مبنی بر ضرورت شروع عملیات نظامی علیه قاچاقچیان انسان در لیبی، بحث و تبادل نظر کردند.

سازمان های غیردولتی مردم نهاد در مخالفت با عملیات نظامی در آب های مدیترانه، معتقدند که چنین اقداماتی تنها به تغییر مسیر مورد استفاده قاچاقچیان انسان منجر می شود و اقدامی ریشه ای محسوب نمی شود.

به گفته منابع دیپلماتیک، فرانسه، انگلیس، آلمان، ایتالیا و اسپانیا وعده داده اند که ناوهای مورد نیاز این عملیات را تامین کنند. لهستان و اسلوونی نیز به تامین بالگردها و هواپیماهای شناسایی متعهد شده اند.

'فدریکا موگرینی' مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، پیشتر اطمینان داده بود اقدام نظامی در خاک لیبی صورت نخواهد گرفت.

“ تاسک: اتحادیه اروپا توان پذیرش همه مهاجران را ندارد ”