فرستاده ویژه سازمان ملل: اوضاع یمن فاجعه بار است

کد خبر : #706
تاریخ انتشار : سه شنبه, 29 اردیبهشت 1394 9:56
تعداد بازدید کننده : 750
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
فرستاده ویژه سازمان ملل: اوضاع یمن فاجعه بار است
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
اسماعیل ولد الشیخ احمد فرستاده سازمان ملل به یمن گفت: وضعیت انسانی در یمن فاجعه آمیز است و آتش بس پنج روزه کافی نبود واگر آتش بس بار دیگر تمدید نشود عواقب بسیار بدی برای یمن خواهد داشت.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز ولد الشیخ احمد، بار دیگر از همه طرفهای یمنی خواست برای اجرای قطعنامه شورای امنیت به میز مذاکره برگردند.

وی تاکید کرد راه حل سیاسی تنها راه حل بحران یمن است.

فرستاده سازمان ملل به یمن با اشاره به نقش مثبت ایران در حل بحران یمن خواستار مذاکره با ایران شد.

وی افزود: با ایران درباره راه حل بحران یمن ،کمک رسانی به مردم این کشور همچنین نقشی که ایران می تواند در تاثیر گذاری بر طرفهای یمنی در حل بحران این کشور بگذارد مذاکره وهماهنگی می کند.

ولد الشیخ احمد بر اهمیت اجماع بین المللی در حمایت کامل از فرستاده ویژه سازمان ملل همچنین موافقت طرفهای درگیر با هرگونه ایفای نقش سازمان ملل برای حل بحران یمن تاکید کرد .

فرستاده ویژه سازمان ملل هشدار داد: فرصتی برای حل مسالمت آمیز بحران یمن فراهم شده اما این فرصت هر روز کمتر می شود وممکن است از بین برود به همین دلیل باید مراقب باشیم.

اسماعیل ولد الشیخ روز گذشته از برگزاری نشستی با حضور همه نیروهای سیاسی یمن تحت نظارت سازمان ملل برای برقراری صلح در این کشور خبر داد.

عربستان با ائتلاف 9 کشور عربی منطقه به جز عمان از ششم فروردین سال جاری حملات گسترده ای علیه فقیرترین کشور عربی منطقه به اجرا گذاشت تا عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انصارالله که امنیت شهرهای این کشور را تامین می کند، جلوگیری کند .

بر اساس آمار رسمی، در پی حملات عربستان به یمن تاکنون هزاران نفر کشته یا زخمی و دهها هزار نفر نیز آواره شده اند.

کارشناسان، حمله های عربستان به یمن و محاصره مردم این کشور را به جنایات رژیم صهیونیستی در قبال ساکنان غزه، تشبیه کرده اند.

“ فرستاده ویژه سازمان ملل: اوضاع یمن فاجعه بار است ”
تگ ها یمن